6-1’lik mağlubiyet daha sonrası herkes birbirini suçladı

tesbih

New member
6-1’lik mağlubiyet daha sonrası herkes birbirini suçladı Türkiye, Dünya Kupası Elemeleri’nde Hollanda’ya 6-1 kaybetti. Maçın akabinde Şenol Güneş, Ersin Nizam, Rıdvan Dilmen ve Burak Yılmaz içindeki tartışma gündem oldu. Şenol Güneş, Ersin Nizam, Rıdvan Dilmen, Burak Yılmaz başta olmak üzere herkes birbirini suçladı.

ERSİN TERTİP ORTALIĞI GERDİ

TFF basın danışmanı Ersin Tertip, Hollanda – Türkiye maçının devre içinde A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’e yönelik çarpıcı bir paylaşım yaptı. Müsabaka devam ederken üstü kapalı olarak Şenol Güneş’e istifa davetinde bulunan Sistem şunları yazdı: “Şenol Güneş, Cebelitarık maçının birinci yarısındaki makus oyun için “Rakibimiz Hollanda karşısında da âlâ savunma yaptı. 41 dk gol yemediler” demişti. Cebelitarık kadar olamadık! A,B,C plan tutmadı, senin harf bitti. Z raporunu alsak mı artık hocam?!”

RIDVAN DİLMEN’DEN REAKSİYON GELDİ

Bu dönem TRT Spor’da Ersin Sistem’in yerini alan Rıdvan Dilmen, bu iletiye reaksiyon gösterdi. Dilmen şunları söylemiş oldu: “TFF Başkanı’nın danışmanı maç oynanırken Şenol Güneş’e karşı Z raporu alsak mı hocam diyor. bu biçimde bir şey olamaz, kabul edilemez. bu biçimde Ulusal Ekip yönetilmez. Merih’i Ozan’ı atmayacaksınız oraya. Nihat beyefendi evvel siz çıkacaksınız. Hollanda’yı 4-2 yenince herkes sıraya giriyordu. Neredesiniz artık abi? 6-1 yenilince ışınlanılıyorsa, danışmanınız istifa tweeti atıyorsa olmaz.”

BURAK YILMAZ: TERBİYESİZCE TWEET ATANA DUR DEMEK GEREK

Merih Demiral ve Ozan Tufan’dan daha sonra kaptan Burak Yılmaz gelerek müsabakayı yorumladı. Sistem’in attığı tweet için epey ağır tenkitte bulunan Yılmaz, “İyi günde aile olabiliyorsak makûs günde de aile olmak lazım. Evvel kendi içimizdekileri temizlemek lazım. İçimizde üzere görünüp gerimizden terbiyesizce davrananları temizlememiz lazım. Terbiyesizce tweet atanlara dur dememiz lazım. Ahbap çavuş ilgisi ya da birilerinin adamı olarak ahkam kesmekle olmuyor. Ben kimsenin adamı olmadım. Ne Şenol’un, ne Ahmet’in ne Mehmet’in. 36 yaşındayım. Bırakmak gerekiyorsa bırakırım” diye konuştu.

A Ulusal grup Teknik Yöneticisi Şenol Güneş maç için yaptığı değerlendirmede hem Ersin Sistem hem ‘şeytan’ lakaplı Rıdvan Dilmen için sert sözler kullandı. Ersin Sistem’in soyadını vurgulayarak kullanan ve ‘şeytan’ dilerek Rıdvan Dilmen’e göndermede bulunan Güneş şöyleki konuştu: “Yanılıyorsam, kusur da benimdir. Bunu oyuncuya yüklemeyi hakikat bulmam. Tertip artık şeytani nizam olmuş. Ben bu sonuçları alarak şeytani tertibi bozabilirdim.”

Şenol Güneş’in açıklamasını yorumlayan Rıdvan Dilmen, “Hakaret yoksa, kimse kimsenin ekmeğiyle oynamıyorsa, tenkit olacak” dedi. Şenol Güneş’in açıklamasını yorumlayan Rıdvan Dilmen, “Hakaret yoksa, kimse kimsenin ekmeğiyle oynamıyorsa, tenkit olacak. Hocaya teşekkür ederim, bize ‘Şeytan’ diyor ya kimi güruhlar… Bizle alakası olmadığını anlattı hoca” dedi.

Kaynak: Ajansspor