Aaronson sonunda 1. FC Union Berlin'de zirvede – handikaplara rağmen MVP

ahmetbeyler

Active member
Harika, akıllı adam! An der Alten Försterei stadyumunda oynanan bu heyecan verici futbol öğleden sonrasında Brenden Aaronson hakkında başka bir sonuca varmak mümkün değildi. Bu sadece Amerikalı'nın Cumartesi günü 1. FC Union Berlin formasıyla 15.30 ile 17.28 arasında sahaya çıkardıkları için değil, aynı zamanda Werder Bremen'e karşı 2-1'lik galibiyetten sonra yaptıkları için de geçerli. bir grup gazeteci.

Hayır falan falan, cümle yok. Karma bölge röportajının kısalığında bile söyleyecek bir şeyi olan biri vardı. Ve tüm bunlar açık bir şekilde, açık kelimeler ve terminoloji kullanılarak yapılıyor. Ve canlandırıcı bir açıklıkla.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Bugüne kadarki en zorlu yılını geride bıraktığını söyledi. Elbette, önce Leeds United'ın Premier Lig'den düşmesi, ardından geçen yaz Union'a kiralık olarak taşınması ve bunun sonucunda Union ile yaşanan derin kriz. Ve çoğunlukla, Urs Fischer'in koçu ve aynı zamanda halefi Nenad Bjelica'nın yönetimi altında Iron Men'in yerine yedek oyuncular geliyor. Medford/Pennsylvania'dan gelen Aaronson'un gençliğinde “Medford Messi” olarak anılması ve her zaman Red Bull Salzburg'un ve aynı zamanda Leeds'in müdavimi olması nedeniyle buna kariyer molası deniyor.

Mental açıdan zorlu bir dönem

Zihinsel olarak onun için zorlu bir dönemdi; böyle bir durumda “kendinizle savaşmanız” gerekir, ancak çevresinde “inanılmaz bir destek sistemi” olduğu için şanslıydı, yani onu bu süreçte destekleyen aile üyeleri ve arkadaşları. bu zor aşama. Aaronson şöyle diyor: “Sanırım bu zor durum beni daha da güçlendirdi.”

Ve Werder'e karşı maça dönelim: 23 yaşındaki oyuncu, bu sefer “özgürlük rolü” ile hareket ettiğini ve bunun onun oyununu oynamasına olanak sağladığını söyledi. Evet, her zaman yapmak istediği şeyi yapabildi. Ve bu: ekibine yardım etmek. Çizgiler arasında boşluk arayıp bularak, paslar ve top sürmeyle rakip savunmanın istikrarını bozar. Aaronson: “Bugün bana doğru geldi.”

Böylece Aaronson, kendi ülkesinde söylendiği gibi, uzun süredir çok inatçı olan, yani sahadaki en değerli ve etkili oyuncu olan Bremen'e karşı MVP oldu. İki olağanüstü anın olduğu, oyunun belirleyici figürü:

50. dakikada yine enerjik oynayan Yorbe Vertessen'in asistiyle skoru 1-0 yapan Aaronson, sol kanattan yaptığı hızlı top vuruşuyla konuk savunmada büyük bir darbe vurdu. Ve tabii ki 52. dakikada skoru 2-0'a getiren harika gol, hızlı bir vücut dönüşüyle rakibini merkezden kandırdı, tempoyu yükseltti, Vertessen'i ceza sahası kenarında bir-iki olarak dahil etti. ve sakin bir kafa ve sağlam bir ayakla bitirdim.

Rakamlar kendileri için konuşuyor

Ancak yalnızca bu iki önemli nokta değil, istatistikçilerden gelen rakamlar da olağanüstü bir performansın ifadesiydi. 36 kez ABD'li milli oyuncu 77 dakikada 11,04 kilometre yol kat etti. Yüzde 62'lik bir başarı oranıyla sekiz kez top sürdü. 60 kez topa çıktı ve 39 pas attı, bunların yüzde 79'u takım arkadaşına ulaştı. 20 düelloya liderlik etti ve bunlardan 12'sini kazandı. Bunlar hücum oyuncusu olarak her zaman risk almak isteyen ve alması gereken biri için en üst değerlerdir.

Brenden Aaronson'un görme sorunu nedeniyle 15 dakika sonra fizyoterapistlerin yardımına ihtiyacı var.Kontrast/İmago

Ve kendisinin bildirdiği gibi, hepsinin bir engeli var. Oyunun hemen başında, daha özgür nefes almasına yardımcı olmak için diğer birçok kişi gibi göğsüne ve formasına sürdüğü mentol merheminin bir kısmı gözüne kaçtı. Bu yüzden çeyrek saat sonra tedavi edilmem gerekti, ancak bu ilk başta pek işe yaramadı. Aaronson'a göre bu “tuhaf”tı, yani tuhaf ve rahatsız ediciydi çünkü genişlemiş gözbebekleriyle seyahat ediyordu ve bu nedenle neredeyse hiçbir şey göremiyordu. Ancak devre arasında olduğu gibi göz damlası eklenmesiyle bir iyileşme meydana geldi.

Ve artık Köpenick'teki herkes onun neler yapabileceğine dair bir fikre sahip olduğuna göre, öyle mi? Bundan sonra ne olmalı? Aaronson bu soruyu yanıtlarken bir an tereddüt etti, sonra şöyle dedi: “Eh, duruma göre değişir… Burayı, kulübü, bana burada davranış biçimlerini ve oğlanların bana davranış biçimlerini seviyorum. Şimdilik devam etmek ve daha fazla göreve ulaşmak istiyorum. Bu kadar.”