Abdülkadir Ömür: Formayı her giydiğimde tüylerim diken diken oluyor

tesbih

New member
Abdülkadir Ömür: Formayı her giydiğimde tüylerim diken diken oluyor Trabzonspor’un ulusal oyuncusu Abdulkadir Ömür, bordo-mavili kadroyla Muhteşem Lig’de şampiyon olma amacına ulaştıktan daha sonra mesleğini Avrupa’da sürdürmek istediğini söylemiş oldu.

Kulübün Youtube kanalında bordo-mavili taraftarların sorularını yanıtlayan Abdulkadir Ömür, biri 6 ay, biri de 3 ay süren iki ağır sakatlık süreci atlattığını lakin hiç bir vakit pes etmediğini belirterek, şu biçimde devam etti:

“Her şerde bir hayır olduğuna inandım ve Trabzonspor formasıyla bir gün şampiyonluk yaşayacağımın hayalini her gece kurdum. Altyapısında forma giydikten daha sonra 15 yaşında bu kapıdan içeri girdim profesyonel olarak. Tek bir hayal beni bu kadar kuvvetli tuttu. Tek hedefimiz, Trabzonspor formasıyla şampiyonluk görmekti. Bunu hayal ederek her gün çalıştık.”

Genç futbolcu “Trabzonspor forması giymek neler hissettiriyor?” sorusuna, “Trabzonspor forması giymek, Trabzon’da oynayan, hatta profesyonel olarak oynamasa da mahallede oynayan, plastik topla oynayan her insanın hayalidir. Bu da bize genç yaşta nasip oldu. Her formayı giydiğimizde, alana çıktığımızda tüylerimiz diken diken oluyor. Bu hayali gerçekleştirdiğimiz için ne kadar keyif aldığımızı bilerek oynuyoruz. Trabzonspor forması ağırdır, maksatları, hayalleri yüksek formadır. Bu yüzden bu formayı giyebildiğimiz için gurur ve memnunluk duyuyoruz.” cevabını verdi.

“O ANI DEĞİŞTİRMEK VE KAZANMAK İSTERDİM GERÇEKTEN”

Abdulkadir Ömür, “yaşamında bir anı değiştirmek isteseydin şayet bu hangi an olurdu?” sorusu üzerine şunları söylemiş oldu:

“Trabzonspor formasıyla deplasmanda Fenerbahçe maçında hayli uygun oynadığımız 1-0 maçı vardı. Benim asist yaptığım ve Yusuf ağabeyin gol attığı bir maç. O maçta sahiden hayli üzülmüştük. Yusuf ağabey ve ben ağlamıştık hatta. Son saniyede gol yemiştik, santrası bile olmamıştı. O anı değiştirmek ve kazanmak isterdim sahiden.”

Bir bayan taraftarın “Bilmediğimiz saklı bir yeteneğin var mı?” sorusunu ise Abdulkadir Ömür, “Gizli bir yeteneğim yok. Genel olarak futbolda yeteneklerimi sergilemeye çalışıyorum. Ailem küçüklükten beri futbolda yetenekli olduğum söylüyordu. Onun haricinde rastgele bir kapalı yeteneğimin olduğumu söyleyemem.” formunda yanıtladı.

Ömür, hayallerine ulaşıp ulaşmadığıyla ilgili bir soru üzerine de şunları kaydetti:

“Hayallerime yavaş yavaş ulaşıyorum. Daha evvel de söylemiş olduğim üzere birinci hayalim Trabzonspor’da forma giymekti. İkinci hayalim Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamaktı. Bunu da kimi kulvarlarda yaşadık. Son bir kupa kadı, Harika Lig Kupası. Onu da aldıktan daha sonra amacım Trabzonspor’u Avrupa’da temsil etmek. Buradaki hayallerimi tamamladıktan daha sonra Avrupa’da Trabzonspor ve Türkiye’yi temsil etmek istiyorum.”

Abdulkadir Ömür, çocukluktan beri spora ilgisi olduğunu ve futbolcu olmasaydı vücut eğitimi öğretmeni olmayı seçeceğini söylemiş oldu.

Ömür, asıl mevkisinin neresi olduğu tarafındaki bir soruya da, “altyapıda ben orta saha oynuyordum. 6-8 numara oynuyordum ancak A kadroya çıktığımda o devrin teknik hocası beni sol ve sağ açık oynatmaya başladı. Bundan dolayı kanatta kaldım ancak asıl mevkim orta saha diyebilirim.” karşılığını verdi.

“SADECE O KUTLAMALARI ANI OLARAK PAYLAŞABİLMEK İÇİN TOPLUMSAL MEDYA HESABIMI AÇMAK İSTİYORUM”

Yaklaşık 2 yıldır toplumsal medya hesaplarını kullanmadığını belirten Ömür, “Tabii ki şampiyon olabilirsek Allah müsaadesiyle, amacım şampiyon olduktan daha sonra o kutlamaları paylaşmak. Yalnızca o kutlamaları anı olarak paylaşabilmek için toplumsal medya hesabımı açmak istiyorum.” dedi.

Abdulkadir Ömür, bir maçta attığı golden daha sonra Ahmet Çalık’ın fotoğrafının bulunduğu tişörtü çıkarmasıyla ilgili de “O maç bizim için duygusal maçtı. Tüm Türkiye de Ahmet ağabeyi anıyordu. Beklenmedik bir ölümdü. Herkesi derinden etkilemişti. Nitekim herkes tarafınca sevilen, takdir edilen bir insandı. Futbolculuğu farklı, karakteri farklı bir insandı. Benim de onunla farklı muhabbetim vardı. Derinden üzmüştü bizi. Onu anmak için o formayı çıkardık. Bu da yalnızca ferdî değil, grup halinde vermiş olduğumuz bir karardı.” sözlerini kullandı.