Adana Demirspor’da coşkulu kupa merasimi

tesbih

New member
Adana Demirspor’da coşkulu kupa merasimi TFF 1. Lig’de 2020-2021 dönemini şampiyon tamamlayan ve Harika Lig’e yükselen Adana Demirspor, Harika Lig ve Türkiye Kupası’nın son şampiyonu Beşiktaş ile oynanan hazırlık maçından evvel kupasını aldı.

Yeni Adana Stadı’nda düzenlenen ve stat kapasitesinin yüzde 50’si oranında seyircinin tribünden takip ettiği kupa merasiminde, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir ile kulüp lideri Murat Sancak, teknik yönetici Samet Aybaba ve geçen dönem şampiyon olan takımdaki futbolcular alana davet edildi.

Burada Çelik ve Özdemir, Sancak, Aybaba ve ekip kaptanı Gökhan İnler’e 2020-2021 dönemi şampiyonluk kupasını verdi.

Merasimde çabucak sonrasında bu yıl yapılan yeni transferler taraftarlara tanıtıldı.

Adana Demirspor Kulübü Lideri Murat Sancak, merasimde yaptığı konuşmada, iki şampiyon takımın bu akşam hazırlık maçının olduğunu söylemiş oldu.

Sancak, hazırlık maçından dolayı Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi’ye, idare heyetine, teknik yönetici Sergen Yalçın’a ve futbolculara teşekkür etti.

Konuşmasında üç yılın muhakemesini yapmak istediğini lisana getiren Sancak, şunları kaydetti:

“İlk kongrede ‘Ben buraya 1. Lig’in lideri olmaya gelmedim, Üstün Lig’in lideri olmaya geldim.’ dedim. Lakin maalesef Allah nasip etmedi. Birinci dönem Hatayspor’a 90+6’da yediğimiz golle yarı finalde elendik. daha sonraki dönem Fatih Karagümrük’e altıncı penaltılarda elendik. Allah nasip etmedi bu biçimde bize. Geçen dönem direkt çıkma umudu ve hevesiyle yola çıktık. Doğal bir daha yol kazalarına uğradık. Bir an ‘Acaba bir daha play-off mu?’ diye düşündük. Olağan Allah o play-off’ları tekrar yaşatmasın, yaşatmayacak da inşallah. Tahminen Üstün Lig’de birinci dördün play-off’u oynanır da orada yaşayalım, ona bir şey demem.”

Teknik yönetici Samet Aybaba’nın vazifeye gelmesinin akabinde kadronun kenetlendiğini söz eden Sancak, şöyleki konuştu:

“Allah bize tıpkı vakitte Muhteşem Lig’e birinci sırada çıkmayı nasip etti. Olağan Üstün Lig’e çıkmayı epeyce istiyorduk, epeyce heves ediyorduk lakin emin olun transferlere başladıktan daha sonra Birinci Lig Kulüpler Birliği Vakfının iletileşme kümesinden kulüp liderlerine ‘Başkanlarım, orada kalın. Sakın Üstün Lig’e çıkmaya kalkmayın, zira Harika Lig o denli göründüğü üzere değil arkadaşlar’ bildirisini verdim. Üstün Lig apayrı bir yer arkadaşlar, yani umulmadık zorluklar çektik, umulmadık görüşmeler yaptık lakin uygun bir takım kurduğumuzu düşünüyoruz.”

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Sancak, “Daha bir iki eksiğimiz var. İnşallah önümüzdeki hafta onları da bitirip dört dörtlük hazır hale gelmek istiyoruz. Sizlerden tek bir ricam var, arkadaşlar bu kadroya sahip çıkın. Gelen konukları düzgün ağırlayalım, yeterli uğurlayalım, bütün Türkiye’ye örnek olalım.” tabirlerini kullandı.

Kupa merasimine Adana Valisi Süleyman Elban ile davetliler de katıldı.