Afyonkarahisar’da yanan bebeği kucağında taşıyan sağlıkçı

KesikÇayır

New member
Afyonkarahisar’da yanan bebeği kucağında taşıyan sağlıkçı Afyonkarahisar’da çabucak hemen bilinmeyen bir niçinden dolayı üzerine sıcak su dökülen 1 yaşındaki bebek ailesi tarafınca Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Burada birinci müdahalesi yapılan bebeğin yanık merkezinde tedavisinin devam etmesi niçiniyle Eskişehir Kent Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edildi.

SIKI SIKI SARILDI

Helikopter ambulansa bindirilen minik bebeği kucağına alan Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Mehmet Canko’nun fotoğrafı goren herkesi duygulandırdı.

Kucağında kendini inançta hisseden ve acılarını unutup yolcuğu uyuyarak geçiren minik bebek ise ATT bakılırsavlisine sıkı sıkı sarıldı.

“HASTALARA DOKUNUN” DERSİ

Çocuk hem korkmasın birebir vakitte travma yaşamasın diye kedilerine okulda öğretildiği biçimde bebeği kucağına aldığını belirten Acil Tıp Teknisyeni Mehmet Canko, “Çocuğu biz kara gruplarından teslim alırken annesinin kucağındaydı. Çocuk ağlıyordu ve fazlaca korkmuş vaziyetteydi. İkinci bir travma yaşatmamak için kendi kucağımda taşımak istedim inisiyatif alarak. Kendi çocuğum da olsa birebirini yaparım niyetiyle davrandım. Okullarda bize verilen birinci derste ‘hastalara dokun dersi’ verilir. Hastalara fizikî temasta bulun ki hastalar sana güvensin. Küçük çocuklarda da bu türlü taşımayı ben yeğliyorum. Hem korkmasın, hem travma yaşamasın tıpkı vakitte daha rahat bir konumda nakli olsun diye bu türlü taşımayı tercih ediyorum” diye konuştu.

“BABA ŞEFKATİYLE TAŞIMAK İSTEDİM”

Bir baba şefkatiyle kendi çocunu nasıl taşırsa o biçimde hastaneye kadar bebeği taşıdığını aktaran Canko, “Baba şefkatiyle kendi çocuğum olsa nasıl taşırdım? Bunu düşünerek taşıdım. Çok yorulduğumuz ve fazlaca şiddetli bir bir periyottan geçiyoruz ülke olarak. Vatandaşlardan yahut halkımızdan ize karşı gelen olumlu yorumlar bizi nitekim keyifli ediyor, nitekim mesleğime olan aşkımızı daha da arttırıyor. O bebeğimiz biran evvel güzelleşsin. Tahminen bizi tanımayacak tekrar görmeyecek fakat güzel olsun o” dedi.