Ahmet Işık Çebi, ulusal futbolcu Kaan’ı getiremediklerini söylemiş oldu.

tesbih

New member
Ahmet Işık Çebi, ulusal futbolcu Kaan’ı getiremediklerini söylemiş oldu. Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, grup maliyetinin 50 Milyon Avro’nun altında olduğunu ve dünya çapında oyuncuları indirim yaptırarak aldıklarını söylerken, eski idarenin yaptığı Lens ve Ljajic’in kontratlarının kulübü sıkıntı durumda bıraktığını bir defa daha lisana getirdi. Lider Çebi, transfer devrinde isteyip de alamadıkları tek oyuncunun Kaan Ayhan olduğunu itiraf ederken orta transferde bir daha teşebbüs yapacaklarını da deklare etti. Ajax maçı daha sonrası gazetecilerle sohbet ederek değerli açıklamalarda bulunan Çebi’nin kimi kelamları şöyleki:
“Transferler için Şampiyonlar Ligi’nden gelen paranın tamamını değil dörtte birini falan harcadık. Bu transferleri hem şampiyon olmak için yaptık, tıpkı vakitte ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edeceğimiz için yaptık, emelimiz hiçbir vakit hava atmak olmadı. Kadronun maliyeti şu an 50 milyon Avro’nun altında. Dünya çapında oyuncuları fazlaca önemli indirimler yaptırarak aldık. Bilhassa Pjanic için verdiğimiz paralar devasa yükseklikte değil. 9 milyon Avro yıllık fiyat alan Pjanic için 2 milyon 750 bin Avro veriyoruz. Transfer periyodunda almak isteyip de alamadığımız tek oyuncu Kaan Ayhan oldu. Devre içinde kadrosundaki durumuna nazaran yine teşebbüste bulunacağız. Ayrıyeten Gedson Fernandes’i de son gün alıyorduk lakin Pjanic çıkınca vazgeçtik ve tercihimizi Pjanic’ten yana kullandık. Cenk Tosun’a da kelamım var, dönem sonu gelmek isterse kapımız ona açıktır.”

KENAN KARAMAN TRANSFERİNİN PERDE GERİSİ

“Kenan için şunu söyleyebilirim, yerli futbolcu konusunda ısrarcıydı federasyon, ondan daha âlâ yerli kim var bilmiyorum? Kenan’da, hocanın tatilde olduğu bir aylık devirde çabuk etmemiz gerekiyordu, yerli futbolcu konusunda baskı vardı. Ulusal futbolcu olduğu için ve gelişim göstereceğine inandığımız için aldık. Yanılgı yaptığımızı düşünmüyorum. Salih’i de hoca istedi.”
“Larin kalmak istiyor, görüşmeler devam ediyor. Daha bugün (dün için) görüştük menajeriyle. Canı öteki yere gitmek istiyorsa masraf, ben hiç o hususta taviz vermem, yani Beşiktaş’ta kalmak istemeyen, bizi güç durumda bırakacak futbolcuyla ben çok uzun görüşmem, kısa keserim.”
“Lens ve Ljajic ile bu kontratları nasıl yaptınız, hatta Douglas. 3 tane futbolcuyu sizlerin takdirine bırakıyorum. Milyonlarca Avro’luk bu futbolculara niye 100 bin 200 bin Avro teklif geliyor. Karagümrük Lens için bize 300 bin Euro brüt para verdi, neti 150 bin Avro yapıyor. Kulüpteki sponsor aracını bile istedi Lens, artık bu kadarı bana ağır geldi yani. Adem’le biz anlaştık, son dakikada sonucundan vazgeçti. Adem’i alan olmadığını, taliplisi olmadığını düşünüyorum. Muhtemelen anlaşabileceğini düşündü, zayıf ihtimaldi fakat olmayınca profesyonel baş yapısıyla kontratına yaslandı yürüdü. Bu 3 futbolcu da ‘Beşiktaş’ta sağlıklı yaşıyorlar’. Bu futbolcularla o kontratları imzalarken düşünecektiniz. Ljajic için daha geçen hafta 2 milyon Avro son taksiti ödedik. Bunu alanlar kulübüyle 6.5 milyon Avro kontrat yapmışlar, üstüne ödemeyi de ertelemişler. Bütün ödemelerini biz yaptık, tam 6.5 milyon Avro.”