Akşener’den Mansur Yavaş’ın adaylığıyla ilgili çarpıcı açıklama

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Akşener’den Mansur Yavaş’ın adaylığıyla ilgili çarpıcı açıklama DÜZGÜN Parti başkanı Meral Akşener, son günlerde gündemde olan Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili soruya, “Ben Sayın Mansur Yavaş’ın isminin anılmasından gurur duyarım zira belediye seçimlerinde ittifakın adayıydı. Düzgün hizmet yapmasından, popülerliğinden isminin anılmasından onur duyarız. Şayet Cumhur İttifakı merak ediyorsa çabucak seçim sonucu alsınlar 13. cumhurbaşkanı kim olacak öğrensinler. Yüreğiniz yetiyorsa getirin sandığı” dedi.

GÜZEL Parti önderi Meral Akşener, KRT TV’de katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Son günlerde gündemde olan Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili soruya Akşener, şu karşılığı verdi;

*Cumhur İttifakı epeyce merak ediyor bizim adayımızı. Seçim yasasının bile benzeri bir hedefle geçtiğini düşünüyorum.

*Cumhur İttifakı’nın adayı şayet Sayın Erdoğan ise, (bunu Erdoğan’ın azından duymadım yalnızca Bahçeli söylüyor) Erdoğan ve arkadaşları rakibini merak ediyor ise derhal bir seçim sonucu alsınlar biz de derhal adayımızı açıklayalım.

*Masada hiç cumhurbaşkanı şu mu olsun, bu mu olsun diye konuşmadık. Bunu da arkadaşlar esasen paylaştılar.

*Gündemde olan isimlerden konuşacak olursak. Ben Sayın Mansur Yavaş’ın isminin anılmasından gurur duyarım zira ittifakın adayı. Düzgün hizmet yapmasından, popülerliğinden isminin anılmasından onur duyarız.

*Eğer Cumhur İttifakı merak ediyorsa çabucak seçim sonucu alsınlar 13. Cumhurbaşkanı kim olacak öğrensinler. Yüreğiniz yetiyorsa getirin sandığı.

ALP EMEÇ’İN TUTUKLANMASI

20 yaşındaki gençlik kolları üyesi Alp Emeç’in, Sedef Kabaş’ın tutuklanmasına niye olan atasözünü toplumsal medya hesabından paylaştığı için ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ cürmünden tutuklanmasına reaksiyon gösteren Akşener, şu sözleri kullandı;

Şu anda arkadaşlarımız takip ediyor. Annesiyle irtibattayız. Bütün avukat arkadaşlarımız hepsi birlikte takip ediyor. Ben de şahsen takip ediyorum. Bu kadar olmaz artık! Sayın Erdoğan’ın şu biçimde bir durumu oluştu.

Hem cumhurbaşkanı. ‘Cız’ deseniz ‘çat’ yapılıyor. bununla birlikte kendisi AKP’nin genel lideri. Her AKP küme toplantısında hepimize canının istediğini söylüyor. Biz kendisine karşı bir cümle sarf ettiğimiz vakit cumhurbaşkanı şapkası devreye giriyor. İşte 16 Nisan 2017. bu biçimdelar partimiz yoktu.

*Gerçekten içtenlikle bütün arkadaşlarımız nasıl çalıştık biz. Bugünleri anlattık, anlattık. Maalesef sonuç farklı oldu. 4 yıldır bu ucube sistemle birlikteiz.

*Düşe düşe 20 yaşındaki bir gence düştünüz. Bu nasıl bir şeydir? Nasıl mahpusa attırıyorsunuz? Nasıl tutuklu biçimde tutuyorsunuz? Günahtır ya. Mübarek Ramazan günü günahtır.

*bu biçimde bir sistemin ortasında hem AKP Genel Lideri, hem cumhurbaşkanı, bütün bunları bir ortaya koyduğunuzda ister sivil muhalefet, ister bizim üzere siyasi muhalefet, beşerler kederini espriyle bile söyleyemiyor. bu biçimde bir şey olmaz. Bu ikili sistemi Türkiye taşıyamaz.

“İŞTE PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI ÖYKÜSÜNÜN SONU”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddit Nebati’nin ‘Açım’ diyen vatandaşa ‘Sabredin gelecek Aralık’a kadar’ söylemiş olduğini de hatırlatan Akşener, “İhtiyacı olan rastgele bir mevzuda fikrini söylemeye kalkışana ya nankör, ya terörist ya hain deniyor. bu biçimde bir şey olabilir mi? Bu nasıl bir idare anlayışıdır. İşte Türk tipi, partili cumhurbaşkanlığı öyküsünün sonu. En son 20 yaşında gencecik birisi, bir Tweet atmış. çabucak sonrasında silmiş. Bu nedir yahu? Anlamam mümkün değil” dedi.

Akşener, kendisine edilen hakaretler ve meskeninin basılmasını mahkemeye taşıdığını fakat hiç bir sonuç alınamadığını da hatırlattı.

“HEPİMİZ HAKLI ÇIKTIK”

DÜZGÜN Parti başkanı Akşener, “16 Nisan 2017’yi hatırlarsak şayet hepimiz haklı çıktık. O gün o referandumda ‘Yapmayın, bu yanlıştır’ denilen her türlü münasebet, bizlerin söylemiş olduği haklı çıktı” diyerek kelamlarını tamamladı.