Aleix Espargaró MotoGP'den emekli oluyor: “Eşim ve çocuklarım daha önemli”. Duyuru sırasında Martin gözyaşlarına boğuldu

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
“Aklım bana hâlâ çok hızlı olduğumu ve en iyilerle savaşabileceğimi söylüyor. Ama kalbim benden evde, karıma ve çocuklarıma yakın kalmamı istiyor”: Aleix Espargaró34 yıl önce pistten birkaç kilometre uzakta doğmuş olan Barselona ve 2 aydan kısa bir süre sonra 35 yaşına girecek, sezon sonunda emekli oluyor. Padoktan gelen samimi alkışlar arasında duyuru bu öğleden sonra geldi. PilotuResmi Aprilia Noale bisikletiyle – 2022 ile 2023 yılları arasında – kariyerinin 3 başarısını elde etti. MotoGP. Gülümseyerek, Katalan hafta sonunun arifesinde bir teklifte bulundu: “Belki diğer sürücüler bu hafta sonu kazanmama izin verirler, bu güzel bir veda hediyesi olur!”. Ancak gerçek hediyeyi, Kasım ortasındaki Valencia'daki son etkinlikten sonra alacak ve kendisini tamamen işe adayabilecek. karısı Laura ve ai ikizler Max ve Mia (Gelecek hafta 6 yaşına girecekler). «Aprilia'da geçirdiğim son birkaç sezon bir rüyaydı, kendimi en iyi hissettiğim için emekli olmayı tercih ediyorum: kolay bir karar değildi ama doğru zamandı. Çevremdeki tüm sürücülerin piste çıkma konusunda büyük bir isteği var: Yakın zamana kadar ben de onlar gibiydim. Ama artık ailemle zaman geçirme arzumun daha da güçlendiğini fark ettim.” Sonsuza kadar duracak mı yoksa test pilotu mu olacak? “Söylemek için henüz çok erken. Bugün sadece şampiyonanın sonuna kadar sürüşün tadını çıkarmak istiyorum.” ” 2018 yılında emekli olmak üzere olduğunu itiraf ediyor. «Sonra eşim beni pes etmemeye ikna etti. Ve 2 yıl önce Arjantin'de ilk zaferimi kazandığım gün gerçekten özel bir sevinç yaşadım.”

Martin gözyaşları içinde: “Benim için o bir kardeş gibidir”

Jorge MartinDünya şampiyonası lideri, Aleix'in şu sözleri karşısında gözyaşlarına boğuldu: “Benim için o bir arkadaştan fazlasını temsil ediyor: o bir ağabey, neredeyse bir baba. 10 yılı aşkın süredir onun hayranıyım, onunla ve güzel ailesiyle çok zaman geçiriyorum: Mutluyum çünkü Aleix'in de mutlu olacağını biliyorum.” yanındaki Noale garajında serbest bırakıldı Viñales. Onun yerini kim alacak? Cevap birkaç hafta sonra gelecek Gigi Dall'Igna çok karmaşık bir mozaik oluşturacak Ducati Yarış Departmanı direktörü Bagnaia'nın gelecekteki ortağını seçmelidir; adaylar her zaman şu 3 kişiden oluşur: Reddedilmesi durumunda Borgo Panigale'den ayrılacak olan Martinator; Marc Marquezne pahasına olursa olsun resmi bir Red'i kim ister; Enea Bastianini, Pecco'nun yeniden onaylanmayı hayal eden şu anki ortağı. “Ancak Gigi'nin sonraki yarışların sonuçlarına göre karar vereceğini düşünmüyorum. Resmi takıma layık olduğumu kanıtladım: Elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim ama her şeyi kontrol edemem”, yorumunu yapıyor Jorge.

MotoGP, Barselona: Marc Marquez, zafere geri dönecek ev sahibi

kaydeden Massimo Calandri

23 Mayıs 2024

Marquez'in favorisi? “Sürüş tarzımı değiştirmek zorunda kalacağım”

Herkes Marquez'i bu pistin favorisi olarak görüyor, Yamyam önce ellerini koyuyor: “Dur-kalk pistlerinde kendimi daha iyi ifade edebiliyorum, burada kilometre daha önemli.” Ama sürüş tarzımı uyarlayabilirim. Bu ikisiyle (Martin ve Bagnaia) karşılaştırıldığında kendimi güçlü ve rekabetçi hissediyorum. Tutarlılığım yok. Elimdeki malzemeyle elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Ancak önümüzdeki sezondan itibaren resmi bir Ducati istiyorum.” Pazarlama da Katalan'ın lehine oynuyor. Kısacası, her şey ilkinin başarısız olduğunu ve dolayısıyla menajerinin birlikte çalıştığı Aprila'nın kaderinde olduğunu gösteriyor. Carlo Pernat bir süredir temaslar kuruyorum – her ikisi de Bastianini: Noale güzel bir alternatif, ancak Ducati ile gelişmeye devam ediyorum ve biraz da olsa öyle olacağını umuyorum. Geçen yıl Barselona'da işler pek iyi gitmedi, umarım bunu telafi edebilirim.”

Bagnaia: «Nisan ayının favorisi. En az 3 tur atmayı umuyorum”

Geçen yıl Montmelò'da zavallı Bagnaia için işler çok kötü geçmişti: KTM'de korkunç bir düşüş yaşandı. Bağlayıcı bacaklarının üzerinden geçmişti ve bu da onların dünya şampiyonluğunu kaybetmelerine neden olma riski taşıyordu. “Kariyerimin en kötü kazalarından biriydi. Ancak bu geçmişte kaldı, hafta sonuna herhangi bir etkisi olmayacak. Aprilia'lar bu pistte tercih ediliyor. Barselona'da hiçbir zaman çok sayı atamadım ama geçen sezon gerçekten iyi iş çıkardım: bu sefer en azından 3 korner atmayı umuyoruz (ikinci sırada kaza yaptı). Belki yeni motosiklet bize yardımcı olabilir: daha fazla kilometre kat edeceğiz.”