Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli, amaçlarını deklare etti

tesbih

New member
Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli, amaçlarını deklare etti Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli, 18 yıl daha sonra döndükleri Üstün Lig’de gayelerinin Avrupa kupalarına katılmak olacağını söylemiş oldu. Alt ligden gelen kadroların birinci senelerında kümede kalma amacıyla döneme başladığını lisana getiren Mustafa Denizli, “Altay için bu biçimde bir amaç olmaz. Altay yıllardır bu ligde gayret etmiş, sempati toplamış bir grup. Altay’ın daha evvelden benim vaktimde oynadığı Avrupa kupası maçları vardır, bu dönem da maksat orasıdır. Öncelikle amaç tutunmak değil, bu ligde fark yaratmaktır. Bunu yaratmak için çalışacağız” dedi.

kuvvetli rakiplere karşı zoru başarmak için nazaranvde olduklarını tabir eden deneyimli teknik adam, “Futbolda her türlü kararın olduğunu da bilerek hareket ediyoruz. Evvel rakibin değil bizim ne yapacağımıza çalışıp konsantre olmalıyız. Yeni transferlerin kişisel oyun zekaları ve toplumsal olarak kente ve ekibe ahenkleri düşündüğüm üzere fazlaca fazla vakit almayacak. Gelmesini beklediğimiz iki futbolcumuz var. Uzun periyot daha sonra birinci kere taraftarımızın önüne bir Üstün Lig maçıyla başlıyoruz. Başlangıçlar her vakit heyecan verici ve zordur” diye konuştu.

“ALTAY-GÖZTEPE REKABETİ ÇOK FARKLI”

Muhteşem Lig’de bu dönem iki İzmir takımının karşı karşıya geleceğinin hatırlatılması üzerine Mustafa Denizli, “Bu rekabet İzmir’in en hoş rekabetlerinden bir tanesiydi bizim vaktimizde. Son periyotlarda kesintiye uğramıştı. Altay-Göztepe maçlarının keyfi epeyce farklıdır. Ülkemizi Fuar Kentleri Kupası, UEFA Kupası devrinde temsil etmiş gruplardır. Üstün Lig’de uzun mühlet daha sonra buluşmaları son derece sevindirici bir hadise” dedi.

“ALSANCAK STADI KONUTUM SAYILIR”

İsminin verilmesinin gündemde olduğu Alsancak Stadyumu’nda gençliğinin geçtiğini söyleyen Altay Teknik Yöneticisi Mustafa Denizli, “Orada yattım, orada yedim, içtim, çalıştım senelerca. Konutum demekten daha doğal bir şey olamaz. O devir Üstün Lig’de 5 İzmir ekibi vardı. Hepsinin tesisi vardı. Altay’ın konutu daima Alsancak oldu. O yüzden Altay’la özdeşleşmiş bir stadyum. Açılacağı tarihi dört gözle bekliyoruz” halinde konuştu.

“AYRILIKLAR BİZİ DE ÜZÜYOR”

Kadrodan ayrılan futbolculara fazlaca üzüldüğünü söz eden Denizli, “Kadromuzun sayısal olarak benim için yeterliliği, çalışma sistemimizin alanda aksamaması önceliği taşıyor. 35 kişilik takım vardı birinci geldiğimde. Gayemizde ulaşmamızda katkısı olan, ortamızda olmayacak futbolculara bütün kalbimle teşekkür ediyorum. Futbol ayrılıkların yaşandığı bir spor kısmı. Tüylerim diken diken oluyor konuşurken. Bu kararları vermek teknik adam ve insan olarak son derece zor” yorumu yaptı.