Ankara’da 1 ay ortasında ikinci kere koronaya yakalandı

KesikÇayır

New member
Ankara’da 1 ay ortasında ikinci kere koronaya yakalandı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Covid-19 ağır bakımında bakılırsav yapan 23 yaşındaki hemşire Çiğdem Berfin Çetinkaya, 1 ay ortasında 2 kez koronavirüse yakalandı.

Koronavirüse yakalandığı için ocak ayında yapılan aşılama çalışmalarına katılamayan Çiğdem Berfin, düzgünleştiğini ve aşı olmak istediğini belirtti.

Genç hemşire, yaşadığı sıkıntı günleri anlattı.

7 GÜN AĞIR BAKIMDA TEDAVİ GÖRDÜ

Çetinkaya, hastanede çalışırken, 19 Nisan’da Covid-19’a yakalandı. Çetinkaya, hastalığı 1 hafta karantinada kalarak hafifçe atlattı ve işinin başına geri döndü.

Çetinkaya, yaklaşık 1 ay daha sonra 27 Mayıs gecesi nöbete kaldığı sırada kötüleşti.

PCR testi yaptıran ve kararı olumlu çıkan Çiğdem Çetinkaya, ağır bakıma alındı. 7 gün ağır bakımda tedavi bakılırsan Çetinkaya, iş arkadaşlarının da dayanağı ile hastalığı bir daha yendi.

Çiğdem, 1 ay ortayla 2 kez sefer hastalığı geçirdikten daha sonra bir daha Covid-19 ağır bakımındaki nazaranvine döndü.

“BAĞIŞIKLIĞIM ZAYIFLADI, HASTALIK AĞIR SEYRETTİ”

Çiğdem Berfin Çetinkaya, BioNTech aşısı yaptırmak istediği için birinci aşılamaya katılmadığını söylemiş oldu. çabucak sonrasında hastalığa yakalandığını anlatan Çetinkaya, “Yoğun çalıştığımız periyotta bağışıklığım düştüğü için ikinci kere müspet oldum lakin bu sefer ağır bakımda takip edildim.

Hastalığım ağır seyretti. Kendi takım arkadaşlarım bu sefer bana ağır bakımda baktılar. 7 günlük bir ağır bakım sürecim oldu. Mekanik ventilatörde günde 4 sefer beni izlediler. Rahat nefes alamıyordum.

Ağır bakımda gördüğümüz hastalar geldi aklıma. Sabah konuştuğumuz hastaları akşam kaybettiğimiz oluyordu. Bir anda kötüleşiyorlar. Covid-19 bu biçimde bir hastalık ve ben o an kendimi güya bu biçimde olacakmışım üzere hissettim.

esasen hastaneye yattığımda birinci 2 gün daima ağladım. Çok üzüldüm. Hiç düşünmüyordum orada yatacağımı. Daha kuvvetliyüm, zannediyordum fakat o yatakta yatmak fazlaca farklı.”
diye konuştu.

“BİR FORMDA İYİLEŞTİM”

Hemşire Çetinkaya, arkadaşları ve hocalarının desteğiyle iyileştiğini ve bir daha işine döndüğünü belirterek, “Bir biçimde güzelleştim. Gün gün toparladım ve her geçen gün kendinizi âlâ hissettikçe de daha da keyifli oluyorsunuz ve daha kolay güzelleşiyorsunuz fakat birinci ağır bakıma girdiğimde benim için hakikaten hayli berbattı ve o hastaların yerine kendimi koyduğumda ölecekmişim üzere hissettim.

Artık antikorluyum lakin kurallar oluştuğunda aşımı olmak istiyorum.”
dedi.