Antalya’da baba ile oğlu, tıpkı fakülteden bir arada mezun oldu

KesikÇayır

New member
Antalya’da baba ile oğlu, tıpkı fakülteden bir arada mezun oldu “Öğrenmenin, okumanın yaşı yok” kelamını 51 yaşındaki Veysel Düzcan bir sefer daha kanıtladı. tıpkı vakitte oğlu ile tıpkı fakülteden mezun olarak.

Ankara’da Türk Silahlı Kuvvetlerinde nazaranv yaparken Anadolu Üniversitesi Halkla Münasebetler ön lisans ve birebir üniversitenin 4 yıllık İşletme Kısmını bitiren Veysel Düzcan, 2015’de emekli oldu.

OĞLU İLE BİREBİR FAKÜLTEYE GİRDİ, BİRLİKTE MEZUN OLDULAR

Birinci oğlu Ayberk Düzcan’ın Akdeniz Üniversitesi Bağlantı Fakültesini kazanmasıyla Düzcan, bir daha eğitim hayatına atılmaya karar vererek başka oğlu Alper ile imtihana girdi.

Düzcan ve oğlu Alper, tıpkı Ayberk üzere Akdeniz Üniversitesi İrtibat Fakültesini kazandı. Baba Düzcan fakültenin Gazetecilik Kısmına başlarken, oğlu da Radyo Televizyon Sinema Kısmına kayıt yaptırdı. Okula birlikte giden ve ders ortalarında bir ortaya gelen baba ve 2 oğlu, başarılı bir eğitim hayatı sürdü.

İki yıl evvel Ayberk mezun oldu, akabinde bu yıl baba Veysel ve oğlu Alper birlikte mezun oldu.

BU SEFER BİRLİKTE YÜKSEK LİSANS YAPACAKLAR

Baba Düzcan, 30 yıl devlete asker olarak hizmet ettikten daha sonra bir daha eğitim hayatına atıldığını söylemiş oldu.

Oğullarıyla eğitim almanın memnunluğunu yaşadığını lisana getiren Düzcan, hayallerinin peşinden koşmaya devam edeceğini lisana getirdi.

Düzcan öğrencilerin birinci fakülteye geldiğinde kendisini hoca sandığını belirterek şu biçimde konuştu:

“Sınıfa girince öğretim üyesi olduğumu düşündüler. daha sonrasında öğrenci olduğumu anlayınca ve kaynaşmaya başlayınca birçoğu bana ‘Veysel Baba’ diye seslenmeye başladı. Kimisinin babası, kimisinin en yakın arkadaşı oldum. Hayat deneyimlerimi onlarla paylaştım, nasihat verdim. Onları daima güzele, hoşa yönlendirmeye çalıştım. Onların da gücünden, coşkusundan istifade ettim. Onlardan teknolojiyi öğrendim. Çocuklarımın hem babası, hem konut arkadaşı, tıpkı vakitte okul arkadaşı oldum. İmtihanlara birlikte hazırlanıyorduk. Sabah kahvaltıyı hazırladıktan daha sonra bulaşık sıramız vardı. Sırası gelen bulaşık yıkıyordu. Yemek, ütü, paklık işlerini daima disiplin içerisinde sırayla yaptık. Babayım diye hiç ayrıcalığım olmadı.”

Büyük oğlu Ayberk üzere kendilerinin de yüksek lisans yapmak istediklerini vurgulayan Düzcan, “İki oğlumla yüksek lisansımızı da tamamlayıp akademisyen olmak istiyoruz. Öğrenmenin yaşı yok.” dedi.

“BİZDEN DAHA ÂLÂ DERECEDE BİTİRDİ”

Alper Düzcan ise babasıyla mesken ve okul arkadaşı olmanın keyifli olduğunu lisana getirdi.

Babasının askeriyeden gelen bir disiplini olduğunu belirten Düzcan, “Babam disiplinli olduğu için derslerine epey sıkı çalışıyordu. Okulu da bizden daha uygun bir dereceyle bitirdi.” tabirini kullandı.

Tıpkı fakültede yüksek lisans öğrencisi Ayberk Düzcan da babasının hem kendilerine birebir vakitte öbür öğrencilere rol model olduğuna işaret ederek, “Onun okuma azmi, derslerindeki başarısı bizi ve arkadaşlarımızın azmini de artırdı. Babamın emekli asker olması konutta de disiplin sağladı. Çok hoş günlerimiz oldu.” diye konuştu.

DEKAN ŞEKER: “GENÇLERDEN DAHA DİSİPLİNLİYDİ”

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mustafa Şeker de akademik mesleğinde birinci sefer baba ve oğullarının birebir fakülteden mezun olduğunu gördüğünü söylemiş oldu.

Bu durumun gençlere de örnek olduğunu aktaran Şeker, “Öğrencimiz Veysel Düzcan ile epey uygun bir irtibatımız oldu. Muvaffakiyet ortalaması da çok uygundu. ergenlerden daha disiplinli biçimde dersleri takip ediyordu. Muvaffakiyetle mezun olmaları bizleri de gururlandırdı.” değerlendirmesinde bulundu.