AÖL kayıt yenileme ne vakit bitecek? AÖL 3. devir imtihanları ne vakit?

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
AÖL kayıt yenileme ne vakit bitecek? AÖL 3. devir imtihanları ne vakit? Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrencilerin kayıt olduğu AÖL için kayıt yenileme tarihi yaklaştı. Açık Öğretim Kurumları birinci (yeni) kayıt ve kayıt yenileme süreçlerine 30 Nisan 2021 tarihinden 17 Mayıs 2021 tarihine kadar orta verilmişti. AÖL kayıt süreçleri 17 Mayıs itibariyle kaldığı yerden devam edecek, 18 Haziran tarihinde sona erecek.

AÖL KAYIT VE KAYIT YENİLEME SÜREÇLERİ NE VAKİT?

AÖL 3. Devir kayıt yenileme süreçleri 17 Mayıs-18 Haziran 2021 tarihleri içinde yapılması sonucu alındı.

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. devir imtihanlarının 03-04 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacağı açıklandı.

İmtihanlar 03 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30′ dan 07 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59′ a kadar online olarak yapılacak.

AÖL ONLİNE İMTİHANI NASIL UYGULANACAK?

* Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri imtihan takviminde belirtilen tarihler içinde online imtihan sistemine girerek tamamlayacaklardır.

* . Öğrenciler, tıpkı eğitim öğretim yılı ve devri için yapılacak imtihanlardan sırf birine katılabileceklerdir.

* Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi İdare Sistemine online imtihan kapasitesinde giriş yaparak online imtihan uygulamasına katılacaklardır. İmtihan başvurusu olmayan ve tüm derslerinden imtihanını tamamlayan öğrenciler imtihan müddetinin sonuna kadar AÖK Bilgi İdare Sistemine giremeyeceklerdir.

* Online imtihan uygulaması, oldukcatan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için farklı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. İmtihanda her bir dersin testi için 25 dk. müddet uygulanacaktır.

* Seçilen derse ilişkin imtihan, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan daha sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu olacaktır.

* Öğrenciler, yanıt verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.