Arda Turan: Galatasaray için uğraş vermekten geri durmayacağım

tesbih

New member
Arda Turan: Galatasaray için uğraş vermekten geri durmayacağım Galatasaray’ın deneyimli futbolcusu Arda Turan, kilo aldığına yönelik tenkitlere toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla karşılık verirken, “Galatasaray için çaba vermekten geri durmayacağım, bu genç grubun büyüme sürecinde bana ne vakit gereksinim duyulursa orada olacağım. Ve hiç vazgeçmeyeceğim” sözlerini kullandı.

Turan’ın açıklaması şu biçimde;

“Alışık olmadığımız sıkıntı günler geçiriyoruz. Çok üzgün olmakla birlikte birtakım şeyleri paylaşma vaktinin da geldiğini düşünüyorum. Ben Galatasaray konusunda her vakit duygusal oldum fakat birtakım fikirleri değiştirmenin ne kadar güç olduğunu hala yaşayarak görüyorum.

Geçen dönem kadromuz başkanken de ben birtakım insanlara nazaran daima, “el freni” olmuştum. halbuki tüm mesleği, formasını giydiği ekip fark etmeksizin, çabucak her dönem şampiyonluk uğraşı ile geçen biri olarak ben daima, büyük grupların topa hükmetme mantalitesini alana yansıtmaya çalışan bir oyuncu oldum. Biliyorum, bu fikirleri değiştirmek imkânsız. Ancak bunlardan sinip, kaçmayacak bir karaktere sahip olduğumu bir defa daha herkese hatırlatmak istiyorum.

Ben Galatasaray için oynarken, rakibimi durdurmak ismine yaptığım bir müdahalenin akabinde sakatlandım. Meslek bitmiş oldurebilecek, geri dönüşü hayli güç bir sakatlıktı. Ayağım alçıda geçirdiğim günler, ayağımın üzerine basmakta zorlandığım haftalar, düz koşu yapamadığım aylar oldu. Gece, gündüz geri dönebilmek için hayli çalıştım. Ligde bu kadar artta kalmış durumdayken, ağrılarımı tolere edebileceğimi düşündüğüm birinci anda, sıhhat grubumuzdan ve hocamdan müsaade alarak, kadro arkadaşlarıma ve kulübüme yardım edebilmek için alanda oldum. Aylarca gösterilen tüm fedakârlığın, bir arada çalıştığım insanların gösterdiği büyük gayretin, emeğin kararı; farklı bir açıdan çekilen bir fotoğraf sonucunda oluşturulan ucuz bir popülizm midir? Hayır.

Bunun bu biçimde olmadığını da herkese, tüm mesleğim boyunca yaptığım üzere hayli çalışarak bir daha hatırlatacağım. Galatasaray için gayret vermekten geri durmayacağım, bu genç kadronun büyüme sürecinde bana ne vakit muhtaçlık duyulursa orada olacağım.Ve hiç vazgeçmeyeceğim.”