Avcı’dan, “Heyecanlandıran Trabzonspor” sözü!

tesbih

New member
Avcı’dan, “Heyecanlandıran Trabzonspor” sözü! UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. eleme çeşidi birinci maçında konuk ettiği Norveç’in Molde kadrosuyla 3-3 birliktee kalan Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, lige ve Avrupa kupalarına fazlaca hakikat bildiri veren, heyecanlandıran bir grup olmaya devam edeceklerini düşündüğünü belirtti.

Abdullah Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, bu sezonki birinci resmi karşılaşmalarını oynadıklarını söylemiş oldu.

“Özellikle rakibimiz 19’uncu resmi karşılaşmasını oynadı, biz birinci resmi karşılaşmamızı oynadık. Birinci sefer 90 dakika oynayan oyuncularımız da vardı.” diyen Avcı, şunları kaydetti:

“Oyunun bilhassa hamle aksiyon kısmının son vakit içinderdaki en dominant, oyunun ortasındaki istatistikleri büsbütün üstte olan, yüzde 65, yüzde 70’lerde topa sahip olma, 25’in üzerinde şut, kaçan penaltı, rakibe bir korner. Neyi yapamadık, 3 gol yedik, kadro savunmasıyla ilgili bilhassa yediğimiz birinci gol, ki baskıyı vakit zaman yapamazsan, şayet gerçek da yapamazsan kopukluklar olur.”

Avcı, maçtan olumlu olarak çıkaracakları hayli şeyin bulunduğunu aktararak, “Bunu daha geliştireceğiz, bilhassa üç gol ben geldiğimden beri hiç yememiştik, kimi vakit oyunun ortasında bunlar var, grup savunmasıyla ilgili ufak tefek ayrıntılar var. Bunların yeniden bilgilerinı çalışacağız. Oyunun ortasında bu çeşit aksiyonlar var. Fakat bugün bütünüyle birinci resmi müsabakamızda oyuncularımız ileriye hakikat son derece gerçek bir bildiri verdi. Seyircimizin bundan son derece keyifli olduğunu düşünüyorum. Hem baskılı hem önde oynayan bir ekip, eksiklerimiz var, evet bunu kapatacağız. Seyircimiz bu manada bugün buna epey dayanak verdi. Bizim süratimizi, pas süratimizi, şiddetimizi, rakibimize baskımızı da artırdılar. Onlar da memnun oldular bence, onlara da verdikleri dayanaktan ve sabırdan dolayı teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Çeşidin ikinci ayağının olduğunu lisana getiren Avcı, “Hem daha dinlenmiş tıpkı vakitte daha toparlanmış bir kadro olarak önümüzdeki haftaya, 12’sindeki karşılaşmaya en yeterli biçimde yine hazırlanacağız. Lige ve Avrupa kupalarına fazlaca gerçek ileti veren, heyecanlandıran bir ekip olmaya devam edeceğiz diye düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

MOLDE CEPHESİ

Molde Teknik Yöneticisi Erling Moe, güzel bir kadroya karşı oynadıklarını, ellerinden gelenin en düzgününü yapmaya uğraş ettiklerini aktardı.

Trabzonspor’un daha fazla topla oynadığını kaydeden Moe, “Biz de yakaladığımız talihleri güzel değerlendirdik ve bu skoru elde ettik. Meskene fazlaca keyifli gidiyoruz.” diye konuştu.