Azapla suçlanan erkek isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı

HoVaRDa

New member
Azapla suçlanan erkek isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı Adana’da evli olduğu Serhat K.’nin (28) darp ederek mevte tehdit ettiği Suzan K. (31), sığınma konutuna yerleştirildi. Serhat K.’nin kendisine azap yaptığını belirten Suzan K., şikayetçi oldu ve darp raporu aldı. “Eşime yalnızca birkaç kere vurdum” diyen Serhat K. isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

DHA’nın aktardığına göre olay, 5 Aralık saat 10.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Akdeniz Mahallesi’ndeki bir apartmanda meydana geldi. Suzan K.’nin Serhat K. tarafınca alıkonup, azap gördüğü ihbarı üzerine konuta polisler geldi. Gruplar, darp edilmiş biçimde buldukları Suzan K.’yi isimli tıp kurumuna götürdü. Serkan K. ise gözaltına alındı. Darp raporu verilen Suzan K., eşini kendine azap yaptığını belirterek, şikayetçi oldu.

”ÖLECEĞİZ’ DİYEREK TIRIN ÜZERİNE SÜRDÜ’

Tabirinde 12 Kasım’da da darp raporu aldığını söyleyen Suzan K. “Şikayetçi olacaktım ancak fazlaca yalvardı. tekrar yapmayacağına dair kelam verince affettim. bir daha de uyuşmazlık sürdü. 4 Aralık günü ablamın konutuna gittim. Arayıp, ‘Ablanlara gidersen tekrar bu meskene giremezsin, neticelerina katlanırsın, geliyorum, hepinizi rezil edeceğim’ dedi. Konuta gelerek beni aldı, otomobille gezdirmeye başladı. bir süre daha sonra ‘İkimiz bu otomobilin ortasında öleceğiz’ diyerek beni darbetti. Bıçak çekerek vurmaya çalıştı. Otomobilin suratını artırdı ve ‘Öleceğiz’ diyerek önümüze çıkan tırın üstüne sürdü. Direksiyonu ani bir hareketimle kırdım ve ölmekten kurtulduk” dedi.

‘CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM’

Suzan K., şöyleki devam etti: “daha sonrasında meskene geldik. Tehdit ve hakaretlerde bulundu, telefonumu aldı. Yatak odasına geçtim, ardımdan geldi. O gece bir daha dövdü. Sabah uyanınca yenidendan yanıma geldi ve ‘niçin yanımda uyumadın?’ diyerek dövmeye başladı. ‘Senin bu meskenden ölün çıkar’ dedi. Ablamın ihbarıyla meskene gelen polis tarafınca kurtarıldım. Cezalandırılmasını istiyorum.”

Suzan K., sözünün akabinde sığınma meskenine yerleştirildi.

Suçlamaları reddeden ve Suzan K.’nin ‘çocuk yapmadığını’ söyleyerek kendisini “Bu yüzden ortamızda gerginlik yaşandı. Kendisine gelmesi için eşime birkaç defa vurmak zorunda kaldım. Sonraki gün başka yattığımız için eşime sebebini sordum. Bundan dolayı ortamızda tartışma çıktı” diyerek savunan Serhat K., sözünün akabinde nöbetçi mahkeme tarafından isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı. (HABER MERKEZİ)