Azmettireni de azmettiren var

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Azmettireni de azmettiren var Belediye binasına girerken silahlı atağa uğrayan Trabzon’un Yomra İlçesi’nin GÜZEL Partili Belediye Lideri Mustafa Bıyık, SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulundu. Lidere yapılan hücum daha sonrası valilik akının niçininin ihalesi iptal edilen Yomra Belediyesi Kültür Merkezi inşaatından kaynaklandığını yazılı bir açıklamayla duyurmuştu. Olayın azmettiricisi ve saldırgan ise kısa mühlet daha sonra yakalanmıştı. Bıyık, “Beni vurmak için azmettirenlerin de, azmettireni var. Nemaları kesilenler 7 metre yakınıma kadar yaklaşıp kurşun sıkıyor. Bilsinler ki belediye imkanlarını peşkeş çekme üzere bir dünya görüşüne sahip değimlim. Benden uzak dursunlar” dedi. Hücumdan daha sonra, taraftarlarını yatıştıran hepsinin kanunlara saygılı olmalarını isteyen Mustafa Bıyık, şunları söylemiş oldu:

SAYISIZ OLAY YAŞANDI

“Yomra’nın son 20 yılında, belediye ile ilgili 7 kıymetli olay yaşandı. Araç bombalamasından, belediye meclis üyesinin yayladaki esnafın dövülmesi, kimi kazalarda kanıtların karartılmasına kadar sayısız olaylar oldu. Seçim sürecinde, adaylığımız devrinde bu olayların dertlerini yaşadık. Taarruza karşı Emniyet yanı başımızda oldu. Seçimden daha sonra bunların yok olacağına inanıyorduk. Başkanlığa seçildikten daha sonra da fazla siyaset yapmamaya, ortalığı karıştırmamaya büyük ihtimam gösterdim.”

Mustafa Bıyık

KEŞİF YAPTILAR

“Belediyemizden nemalanmak isteyen bireylerin varlığı devam etti. Tabi bunların talepleri de devam etti. Yalnızca kurşunlama olayını azmettiren şahısla bu olay hudutlu değil. İlçemizde bizim varlığımızdan rahatsızlık duyan, neması kesilmiş olanların azmettiricileri üzere, bir de azmettirenlerin azmettiricileri olduğuna inanıyorum. Saldırı yapılacağının sağda solda konuşulduğunu duyuyoruz. bahsettiğimuz bize muhalif olan kısmın, hücumda bulunmak isteyenler için bir keşfi olduğunu düşünüyoruz. bu biçimde bir noktaya birbirine gaz vererek gelmişler. Ticari ve siyasi olarak nemaları kesilmiş olacak ki, 7 metreden kurşun atacak kadar yanımıza yaklaşmışlar.”

BİLMELERİ GEREK

“Azmettirenler ve azmettirenleri azmettirenler de bilsin ki benim birilerine belediye imkanlarını peşkeş çekme gibi bir dünya görüşüm yok. Belediyeden nemalanmak isteyenlere çağrım, benden uzak durmaları. İhalelere fesat karıştıracak, tertiplerle ihaleye adam sokulmasını engellemeye çalışıyoruz. Yaşanan bu olayların kederini yaşıyoruz. Rantı kesilenlerin yeni hücumları da olabilir.” Öte yandan Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün, Yomra Belediye Lideri’ne yeni bir akın olabileceğini dikkate alıp özel tedbirler aldığı bildirildi.

Korkutmak için ateş ettim, silahı ormana attım

UYGUN Parti’li Mustafa Bıyık’a silahlı akın olayında gözaltına alınan saldırgan H.A. (29) ve azmettirici olduğu öne sürülen Tolgahan K. (30), adliyeye sevk edildi. H.A., tabirinde kendisini azmettirenin olmadığını, saldırıyı belediye liderinden para isteyip alamadığı için korkutmak emelli gerçekleştirdiğini öne sürdü. Azmettirici olduğu sav edilen bireyle yalnızca ortalarında gönül bağı bulunduğunu söylemiş oldu. Halit A. sorgusunda silahı ormanlık bir alana attığını söylemiş oldu. Polis kelam konusu ormanda silahı buldu. Öbür kuşkulu T.K. suçlamaları reddetti.

H.A.