Bagnaia ve Bastianini, neredeyse arkadaş. “Marquez’i yenmek için Ducati’de birlikteyiz”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
CAMPIGLIO’NUN MADONNA’SI — “Akıllı olmamız gerekecek: yarışta diğerlerinin önünde kalın ve belki sonunda sadece ikimiz, ama ondan önce garajda iyi çalışın. Birlikte.” Pecco ve Canavar, neredeyse arkadaş. Kırmızı Rüya Takımı Ducati favori parça, marquez izin vermek “Yetenekli, rekabetçi, savaşta yüceltilmiş,” diyor. Üzgünüm Bagnaia eşin. “Çocukken bile her zaman çok hızlıydı. Ve aklı başında. Fren yaparken müthiş. Ama aramızdaki en büyük fark, onun bir dünya şampiyonu olması” diye yanıtlıyor Aeneas Bastianini hayranlıkla. “Birbirimizi mini motosiklet günlerinden beri tanıyoruz, biz çocuktuk: sır yok”. Her konuda hemfikirim, hatta bir numaralı tehlike olarak Marc Marquez’in belirtilmesinde bile: “Yamyam kazadan önceki haline dönerse sorun çıkar. Ama onu yenecek kadar potansiyelimiz var.” Takım olmamız şartıyla, ama gerçekten: başarılı olacaklar mı? Borgo Panigale yönetimi buna ikna olmuş görünüyor, ancak Portekiz’deki ilk yarışa iki ay kaldı. Ve Cumartesi günkü sprint yarışlarıyla birlikte 2023’te 42 yarış olacak: er ya da geç sabrını kaybetmeye yetecek kadar. Ya da değil?

Bagnaia: “Bu başlık benim için yeterli değil. Daha fazlasını istiyorum”

“Yeni Ducati, ‘küçük bir devrimin sonucudur. Tamamen farklı bir şey bulduğum ve önceki yılın motosikletine dönmemi istediğim 2022’deki gibi değil’. Pecco Bagnaia GP23’ü Kasım ayında test etti: “Yaklaşım iyiydi. Kışın aerodinamik üzerinde çok çalıştılar”. Sakin olacağına yemin et. Azimli. “Rahatla, bu rahatlamak anlamına gelmez. Söz veriyorum, şampiyonun ben olduğumu unutacağım.” Dünya şampiyonluğu zaferi onu tam tersine tatmin etmedi. “Bu unvan benim için yeterli değil: Her yarışta ve gelecek her sezon gelişmek istiyorum.” Son yıllarda sadece Valentino ve Marquez hemen ikiye katlamayı başardı. “Biliyorum. Ama aynı zamanda bunu başaracak kadar kararlı ve hırslı olduğumu da biliyorum. Tekrar kazanmak zor ama çok şey öğrendim: sakin ama aç kalmak. Düşmemek,” diye gülümsüyor. Gövdedeki 1 numara. “Uzun zaman önce 21 bedenle başladım: Moto3’te ilk galibiyet. Moto2’de 42 numarayla ikiye katlandım ve dünya şampiyonası geldi. 63 numara bana kesinlikle iyi geldi: Bunu da kaskımda tutacağım ve garajda” . Carlo Casabianca ile fiziksel olarak düzgün bir şekilde çalıştı. “Sürüşte büyük ilerleme kaydedebilirim: örneğin ıslak zeminde.” Şimdi Pecco’nun etrafında çok fazla ilgi var. “Bazen başımı biraz belaya sokuyor: ama ayrıcalıklı olduğumu biliyorum, en sevdiğim şeyi yapacak kadar şanslıyım”. Favori rolünü tartmaz. “Aslında bir çoğumuz var, seviye çok yüksek: Enea, sonra Marquez ve Morbidelli, Oliveira, Binder”.

MotoGp, dünya encore için Ducati. Bagnaia: “1 rakamı benim kim olduğumu temsil ediyor”

muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

23 Ocak 2023

Bastianini: “Bu Ducati ile hiçbir şey imkansız değil”

“GP23 ile hemen iyi anlaştım. Fabrika takımıyla olan ilişkim, doğal olarak Gresini takımıyla olan ‘tanıdık’ ilişkimden farklı olacak, ancak daha da büyümenin zamanı geldi”: Enea Bastianini yemin ediyor ki asla Bagnaia’nın şampiyonluk için savaştığı o milimetrelik sollamalar sırasında bile Pecco ile “agresif” olmadı. 2022’de Rimini 4 gp ve diğeri 7 gp kazandı. “Aramızda dostluk ve saygı var, halkın rekabet etmemizi istemesi doğal: o benim ilk rakibim ama aynı zamanda bu maceradaki ortağım”. İlerlemesi gerektiğinin farkında çünkü sprint yarışlarında artık ilk turlarda yer kaybetmeyi göze alamayacak. “Fiziksel olarak hazırlandım, ancak çok fazla konsantrasyon gerektirecek. Çarptığınızda yaralanmamaya dikkat edin: Sakatlık nedeniyle birkaç hafta kaybederseniz, şampiyonaya elveda.” Onun için favori Marquez: “Sekiz dünya şampiyonluğu, olağanüstü bir şampiyon. Diğerlerinden farklı bir sezon olacak, kim bilir Cumartesi yarışlarıyla nasıl bitecek. En iyiler arasında, Pecco ve Marc ile, ben ayrıca Quartararo, Martin, Mir’i de koydu. Ancak Ducati…”. Benzeri olmayan bir motosiklet. “Bagnaia frenlemede çok güçlü, virajlara girerken ben, virajlara girerken Martin, virajlarda Zarco: ve GP23 herkesle çalışıyor, özelliklerimizi geliştiriyor. Ayrıntılarda fark yaratıyor: bu yüzden en iyisi”.

Ducati’de bir Marquez, Gresini takımının yeni mücadelesi

kaydeden Massimo Calandri

22 Ocak 2023