Bagnaia ve Marquez, Portekiz GP'sindeki kaza: Kim hatalıydı ve neden

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Daha sonra Martin'in kazandığı Portekiz GP'si sona yaklaşıyordu ve Pecco Bagnaia daha fazla pozisyon kaybetmemek için çok çabaladı. Acosta'nın da yaşadığı sollamanın ardından Marc Marquez onu yeni takmıştı. İlk turlardan itibaren başlayan düellonun ardından pozisyonu geri kazanma girişimi olabilecek en kötü şekilde sona erdi: Marquez pas verdi, Bagnaia tekrar içeri girdi, ikili temas edip yere uçtu.

Bagnaia ve Marquez arasındaki çatışma: Kim hatalı?

Kaçınılmaz soru şudur: Kim hatalıydı? İlk üçe giren isimler de televizyondaki görüntüleri izlerken bu konuyu uzun uzun anlattı: Martin, Bastianini Ve Acosta birbirlerini karşılaştırdılar ve her biri kendi versiyonunu sundu. Ama asıl soru şu: Bu neden oldu? Portimao GP'sinin bitimine üç tur kaldı. Bagnaia ve Marquez zirve ya da podyum için değil, beşinci sıra için mücadele ediyorlardı. Düşüşü göz önüne alındığında 4. sıraya değeceğini bilemezlerdi. Viñales Açık Aprilia son turda. Her halükarda, bu saldırganlık – özellikle Pecco'nun savunmasındaki – her şeyden önce ikisi arasındaki antipati tarafından destekleniyor gibi görünüyor, kesinlikle büyük bir dostlukla bağlantılı değil, bundan çok uzak.

Marc Marquez: “En hızlı rakibim Lorenzo, en akıllısı Valentino Rossi”

Muhabirimiz Massimo Calandri tarafından

22 Mart 2024

Bagnaia: “Marquez mi? Tek ihtiyaçları olan beni cezalandırmalarıydı.”

“İhtiyacım olan tek şey penaltı almamdı.” Pecco Bagnaia yarışın sonunda oldukça sinirlendi. Düşüşten sonra bisikleti kaldırmak için koşarken yaptığı geniş hareketlerden de bu anlaşılıyordu: “Marc beni geçmeye çalıştı, uzun sürdü, ben de geçmeye çalıştım, çizgisini kapattı ve birbirimize dokunduk. bisikleti almaya gitti, onu görmedim: bundan kaçınmak zor ama bana gelen darbe beni önden kapattı. Yarış komisyonuna birlikte gittik: biz iki farklı sürücüyüz, iki farklı İki farklı bakış açısına sahip fikirler vardı ancak bunun bir yarış kazası olduğu konusunda hemfikirdik.”

Marquez: “Bagnaia'nın hatasını beklemiyordum”

Ancak Marquez, bunun tam tersini, tamamen İtalyan şampiyonun sorumluluğu olarak görüyor: “Pecco'dan beklemediğim bir hataydı, çünkü Acosta onu geçtiğinde lastiklerden dolayı çok sıkıntı çekiyordu ve daha üç tur vardı. gitmek. Beşinci, altıncı sıra için mücadele ediyorduk. Ve lastiklerden dolayı o kadar acı çektiğinde bilirsiniz ki eğer o bu virajda değilse bir sonraki virajda sizi geçecekler. Ama her şeyin sınırında, biraz iyimser bir şekilde bana geçiş yapma hakkını geri vermek istiyordu. Neden? Çünkü çakıl taşlarına düştük. Ama sonuçta bunlar yarışlarda olan şeyler.