Bakan Kasapoğlu: “Formula 1’de eksiksiz bir konut sahipliği gerçekleştireceğiz”

tesbih

New member
Bakan Kasapoğlu: “Formula 1’de eksiksiz bir konut sahipliği gerçekleştireceğiz” Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 8, 9 ve 10 Ekim tarihlerinde İstanbul Park’ta düzenlenecek olan Formula 1 öncesi AlphaTauri kadrosunun Fransız pilotu Pierre Gasly ile Ortaköy’de bulunan RedBull Racers standında bir ortaya geldi. Buluşmada açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, İstanbul’un bir daha eksiksiz bir tertibe konut sahipliği yapmaya hazırlandığını belirterek, “Türkiye’nin bilhassa bir epey mevzudaki konut sahipliğini tüm dünya biliyor. Spor tertiplerinde, spor turizmi açısından geldiğimiz nokta bu haftaki tertibimiz bir daha fazlaca manalı. Az evvel İstanbul Parkta’ydım oradaki hazırlıkları da inceledik. Her zamanki üzere kusursuz bir mesken sahipliği gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin bir epey branşta son periyotta geldiği etap bundan daha sonra da devam edecek gerek spor altyapısı gerek atlet altyapısı bu manada yetişen yeni sportmenler gelişen yeni branşlar spor ülkesi olma yolunda her geçen gün tezimizi güçlendiriyor. Bu çerçevede yıllar daha sonra Formula 1’in yıllar daha sonra geçtiğimiz yıl başlaması bir daha bu yıl seyircili olarak devam etmesi bambaşka heyecan” biçiminde konuştu.

“DÜNYACA ÜNLÜ PİLOTLAR İSTANBUL’DA”

Atletlere muvaffakiyet dileyen Bakan Kasapoğlu, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:
“Sporcuların, dünyaca ünlü pilotların İstanbul’da deneyim etmeleri anıları onlar için de fazlaca farklı. Az evvel konuştuğumuzda geçtiğimiz yıla dair anıları dinleme fırsatı buldum. Bu yıl da kenti daha fazla tanıma fırsatı bulacağını söylemiş oldu. Ülkemizin her köşesi cennet İstanbul dünyanın en hoş kenti hem İstanbulumuzun tanıtımı noktasında hem halkımızın eşsiz misafirperverliği noktasında bir fazlaca tertip bizler için epey değerli bir viraj, avantaj. Bunu da tüm kurumlarıyla kuruluşlarıyla özel bölümü ile gerçekten en hoş biçimde gerçekleştiriyoruz. Tüm atletlere muvaffakiyet diliyorum. İstanbul’da yarışı izleyecek tüm sporseverlere de keyifli seyirler diliyorum.”
AlphaTauri grubunun Fransız pilotu Pierre Gasly ise, “Bu sene İstanbul’da epeyce kıymetli hoş bir proje. Geçen sene fazlaca hoş bir tertip yapmıştık. Köprünün üstünden İstanbul’u görme fırsatım olmuştu. Bu sene de boğazın kenarında görme fırsatım oldu. Kentte Formula 1 arabası sürmek daha farklı bir his. Umarım önümüzdeki sene daha farklı içerik üretebiliriz” sözlerini kullandı.
Açıklamaların akabinde Bakan Kasapoğlu ile Gasly, RedBull Racers oyununu oynadı. Kasapoğlu, Fransız pilota çinili tabak armağan ederken, Fransız pilot ise Bakan Kasapoğlu’na yarışta kullandığı eldivenleri ile geçen yıl düzenlenen yarış öncesi İstanbul’da çekilmiş olan çerçeveli fotoğrafını takdim etti.
Program Bakan Kasapoğlu ve Gasly’nin yaptığı özçekimle noktalandı.