Bayanların aksiyonuna mahzur: Avukat Zehra Şahin darp edildi

HoVaRDa

New member
Bayanların aksiyonuna mahzur: Avukat Zehra Şahin darp edildi İstanbul’un Avcılar ilçesinde dün akşam 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü niçiniyle bayanlar bir ortaya geldi. Bayanların bildiri dağıtmasına polis müsaade vermedi ve biroldukca bayan gözaltına alındı. Avukat Zehra Şahin de duruma reaksiyon gösterince darp edildi.

ETRAFI KALKANLARLA ÇEVRİLDİ

Avcılar Bayan Platformu, dün akşam saat 18.00’de bildiri dağıtmak istedi. Polis ‘kanuna aykırı’ olduğu sebebi öne sürülerek bildiri dağıtımına müsaade vermedi. Bu sırada ofisinde çalışan avukat Zehra Şahin, sokakta bayanların gözaltına alındığını görür görmez aşağı indi.

Şahin yaşananları şöyleki anlattı: “Polislere kartımı gösterip avukat olduğumu söylemiş oldum. Kanuna alışılmamış süreç yaptıklarını, bayanlar dağıldıktan daha sonra müdahale ettiklerini, rastgele bir ikaz yapmadıklarını, gözaltına almalarına gerek olmadığını söylemiş oldum. çabucak sonrasında bayanları gözaltı aracına aldılar. Ortalarında bir gazeteciyi de zıt kelepçelediler, aracın ortasında de darp ettiler. Ben de olayı görür görmez müdahale ettim, görüntü çektim. Avukat olduğumu söyleyince etrafımı kalkanlarla çevirdiler. Beni kuvvetli biçimde iterek oradan uzaklaştırdılar.”

Şahin polislerin saldırısı niçiniyle rahatsızlandı. Hastaneye giden Şahin, kaburgasında zedelenme olduğunu öğrendi. Nefes almakta ve hareket etmekte zorlanan Şahin, darp raporu aldı. Şahin, kendisine bunu yapan polislerin cezalandırılması için cürüm duyurusunda bulunacak.