Bayer Leverkusen yenilgisinin ardından sesler

ahmetbeyler

Active member
1. FC Union Berlin ile Bayer Leverkusen arasındaki maçta tek gol olmasına rağmen çok şey yaşandı. Sonrasında konuşulan konular ise Robin Gosens'e verilen kırmızı kart, Christopher Trimmel'in verdiği el cezası ve artık önlenemeyen konuk şampiyonluk oldu. Karışık bölgeden ve basın toplantısından sesler!

Brenden Aaronson: Kırmızı kart oyunun gidişatını değiştirdi. Ancak artık geriye dönüp işlerin nasıl farklı sonuçlanabileceğine bakmanın bir anlamı yok. Hatalar olur ama Robin bu sezon bizim için inanılmaz bir iş çıkarıyor, onun suçu yok. Ben de bu sezon sahadan atıldım ve bu herkesin başına gelebilir. İlk yarıda kötü oynamadık ve devre arasına gol yemeden girseydik kim bilir neler mümkün olurdu. Daha önce Leverkusen'e karşı oynamak zordu çünkü topu çok iyi yönetiyorlar ve çok iyi hareket ediyorlar. Bir adam eksiğiyle durum daha da zordu.

Christopher Trimmel: Maçı 11 kişiyle bitirip penaltı yemeseydik ne güzel olurdu. En azından bir puan alabileceğimizi hissettim çünkü ilk yarı ilerledikçe daha da cesaretlendik. İyi savunma yaptık ama maalesef biraz şanssızdık ve kötü kararlar verdik. Aldığım penaltıyla ilgili iki görüş yok. Golü engellemek istedim ve içgüdüsel olarak kolumla topa uzandım, penaltı olacağını o an biliyordum.

Xabi Alonso (basın toplantısında): Ekibimle bir kez daha gurur duydum. İlk yarı çok iyi bir oyun sergiledik ama penaltıya yol açan durum açıkçası bizim için çok şey değiştirdi. Şampiyonada başlangıç konumumuz harika ancak beklemek ve çok erken kutlama yapmak istemiyoruz. Belki önümüzdeki Pazar kutlayacak bir şeyimiz olur ama o ana kadar yine de biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Henüz hiçbir şey bitmiş değil.

Nenad Bjelica (basın toplantısında): Xabi Alonso ve Bayer Leverkusen'i hak ettikleri galibiyetten dolayı tebrik ederiz. Maç önceden beklediğimiz gibi geçti. Rakibin topa çok fazla hakimiyeti vardı ve kontra atakta tehlikeli olmaya çalıştık. Biz oyundan atılmadan önce Leverkusen zaten iki ya da üç iyi şans yakalamıştı ama biz biraz tereddütlüydük. İkinci yarıda bir kişi eksik de olsa çok iyi savunma yaptık ve kontra atakta şansımızı aradık. Sonunda durum 0-1; rakiplerimizi şampiyonluklarından dolayı tebrik edebiliriz.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.