Belediyenin borcunu 7 ayda öğrenebildik

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Belediyenin borcunu 7 ayda öğrenebildik Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Esenyurt’un nüfusu (957 bin 398) 60’dan fazla vilayetten çok. Yüzde 51,5 oyla seçilen ve AKP belediyeciliğine son veren Kemal Deniz Bozkurt, SÖZCÜ’nün sorularını yanıtlandırdı. Belediye aleyhine 6 400 kamulaştırma davası açıldığını söyleyen Bozkurt “Aklınıza gelecek ne kadar rezalet var ise yapılmış. 30 yıllık belediyenin arşivi olmaz mı? Belediyenin hiç bir hususta envanteri yok. Düşünün, alacak-borç envanteri bile bulunmuyordu. hiç birinin kaydı tutulmamış. Belediyenin ne kadar borcunun olduğunu lakin 7 ayda öğrenebildik. Borcumuz 2 milyar 200 milyon lira. Bunun lakin 380 milyon lirasını ödedim. Her yıl 200 milyon liralık arsa satmışlar. Ben bir metrekare bile arsa satmadım” dedi.

HER ŞEYİMİZ HACİZLİ

Bozkurt şöyleki konuştu: Daima soruşturma baskısı yaşıyoruz. Vatandaşın birisi ‘Belediyeye 600 PKK’lı aldılar’ diye ihbar etmiş. Soruşturma kararı işe alınanların PKK ile alakalarının olmadı anlaşıldı. İlçemizde eğitim çağında 320 bin kişi var. Okul eksiğimiz fazla. 80 okul lazım. Her şey o kadar plansız yapılmış ki okul yaptıracak arsa yok. Belediyeyi büsbütün iş adamları yönetmiş. Akıl tutulması üzere. bu biçimde bir şey olamaz. Okul, spor salonu yaptırılmış, İhale Kanunu’nun 21/B unsuru uygulanmış. Yani istediği bireye ihaleler verilmiş. Hacizli olmayan bir şeyimiz yok. Makam arabam haczedildi. 2 milyar 200 milyon olan borcumuza karşılık gelirimiz 650 milyon lira. hiç bir yere harcamasak bile ödenmesi 4 yılı bulur.