Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın: “Şenol hocaya dayanak olalım”

tesbih

New member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın: “Şenol hocaya dayanak olalım” Geçtiğimiz dönemi ikili kupayla tamamlayan Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, katıldığı televizyon yayınında açıklamalarda bulundu.

Siyah-beyazlı ekibin teknik yöneticisinin açıklamaları şöyleki:

“ŞENOL HOCAYA TAKVİYE OLALIM”

Kadroyuz ortada uygun hazırladık, hoş geçiyor. Ulusal Grup maçını da izledim. Bizim meslekte işler güzel giderken hayli kimseye gereksiniminiz olmuyor. İşler kahra fikir teknik erkeklerin dayanağa gereksinimi var. Şenol Güneş’e biraz dayanak olalım. Her vakit işler güzel gitmeyebilir. EURO2020’ye giden de onlar. Dünya Kupası’na da gidebiliriz. Biz de daima birileri gitsin. Ne olacak, ne değişecek? Kaos ortamı yaratmayalım, takviye olalım. Bu daha mantıklı!

“BEŞİKTAŞ’I NASIL KARŞINA ALIRSIN”

“Jaap Uilenberg isim söylememiş, ‘Beşiktaş’ın teknik direktörü’ demiş. Beni gaye göstersin. Bloomberg’in ne yaptığı fazlaca da kıymetli değil! İsmi her neyse, fark etmez! TFF tarafınca çağrılmış, işi hakem yetiştirmek. örneğin Almanya’da ‘Bayern Münih teknik yöneticisi hakemler üzerinde baskı kuruyor’ diyebilir mi? Derse ne olur? Burada ne oldu? Bu arkadaşa birileri bir şey fısıldamış, Ben ne yapıyorum? Öteki teknik adamlar yetersiz mi? Onlar da baskı yaratsın. 15 tane teknik adama fotoğrafı gösteririm, görürler baskıyı kim yaratıyor! Sen, Beşiktaş’ı nasıl karşına alıyorsun?”

“3-5 MAÇA BENİ ATARLAR”

Beşiktaş topluluğu sana haddini bildirir, onu bil! TFF’de yetkili var ise, bağlansın. TFF, bu adama bu açıklama yapma hakkını nasıl vermiş, sen yorumcu musun? Hakemlere, beni amaç gösterdin, basına deklare ettin. Pekala seminerde kimbilir benle ilgili neler söylemiş oldun? 3-5 maç ortasında beni %100 atarlar, hiç kuşkum yok! Benim kenarda saygısızlığım yok. Geçen sene de söylemiş oldum, ‘Beni kimse atamaz.’ El, kol kaldırma atılmaysa, atsınlar. Fakat saygısızlığım yok.

“BİRAZ MÜSAMAHAMIZ OLSUN”

Her sene şampiyon olmayı isteriz. Lakin inanılmaz güç bir iş! İkinci olsan başarısızsın! bu biçimde bir iş olur mu? Teknik yönetici arkadaşlarımı savunmak istiyorum. Daima kaos ortamı. ‘O gitsin, o çıksın, bu girsin.’ Kardeşim madem epey biliyorsun ve bu iş de sıradan, al bir doküman ve hocalık yap! Bu iş o kadar sıradan değil, epeyce sıkıntı iş. Biraz müsamahamız olsun, biraz çalışan insanlara güvenelim. Tenkit, tenkit, tenkit. Ben de yorumcuyken eleştiriyordum, bana da sallayacaklar.

“GENİŞ KADROYU YÖNETİRİM”

Bu sene geniş bir takımımız var. İnşallah bu sene geniş takımla şampiyon oluruz. Teknik yöneticilik idman yaptırmak demek değil, oyuncuları yönetmektir. Geniş kadroyu yönetmek sıkıntı olsa ne fark eder, kolay olsa ne fark eder. Oyuncuları yönetim etmek bizim işimiz, onun için teknik yöneticilik yapıyoruz.