Biden’dan petrol dalına daha fazlaca petrol rafine etme daveti

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Biden’dan petrol dalına daha fazlaca petrol rafine etme daveti Biden, Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada, ülkede artan akaryakıt fiyatlarıyla uğraş emeliyle federal akaryakıt vergisinin eylüle kadar 3 ay müddetle askıya alınması için Kongre’ye davette bulundu.

Eyaletleri de benzeri biçimde bir süreliğine vergi muafiyeti yapmaya davet eden Biden, petrol şirketlerine de davette bulundu.

Biden, ülkede güç üretiminin rekor kırdığını belirterek, “Demek ki sorun petrol üretiminde değil. Buradan petrol sanayisini, daha fazlaca petrol rafine etmeye davet ediyorum. bu biçimdece halkın üstündeki yükü bir nebze alabiliriz.” dedi.

Rusya-Ukrayna savaşına da değinen ve konuştuğu esnada gerisinde savaşa ait imajlara yer veren Biden, tüm dünyada yükselen petrol meblağlarından Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i sorumlu tuttu.

Biden, ABD’deki her insanın Ukrayna’ya dayanak için birlik olduğuna işaret ederek, “Bugün beni ABD’deki yüksek petrol meblağları için eleştiren Cumhuriyetçiler, artık bana Ukrayna’yı desteklediğim için yanlış yaptığımı mı söylüyorsunuz? Putin’e karşı durduğum için yanlış yaptığımı mı söylüyorsunuz?” tabirini kullandı.