Brenden Aaronson özeleştiri yapıyor ve kendine güveniyor

ahmetbeyler

Active member
Her iki taraf da önceki işbirliğinin kesinlikle farklı olduğunu hayal etmişti. Brenden Aaronson yaz aylarında 1. FC Union Berlin'e taşınmaya karar verdiğinde, yaz antrenman kampındaki bir röportajda söylediği gibi, Bundesliga'nın kendi oyun tarzına uyacağına kesinlikle ikna olmuştu. Kadro planlayıcısı Oliver Ruhnert ve eski teknik direktör Urs Fischer'in etrafındaki sorumlular, Amerikalı oyuncuda sadece Bundesliga'da değil, aynı zamanda DFB Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde de takıma yardımcı olacak yeterli potansiyeli görmüşlerdi.

Brenden Aaronson 19 resmi maçta gol atamadı

Cumartesi günü Freiburg'da oynanan son ilk tur maçından önceki sonuçlar, hem kulüp hem de 23 yaşındaki oyuncu açısından düşündürücü: Bundesliga'da 15. sırada, DFB Kupası'nda ikinci turda ve Şampiyonlar Ligi'nde ise iki yetersiz puanla başarısız oldu. puan grup aşamasını geçemedi. Aaronson, 24 rekabetçi maçın 19'unda sahadaydı, ancak yalnızca dört kez başlangıç dizilişinde yer aldı. Aksi takdirde, hücum yapan orta saha oyuncusu genellikle son aşamada değiştirilirdi. Amerikalı oyuncu gol ya da asist yapamadı ancak bunun nedeni şans eksikliği değildi.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Geçtiğimiz hafta sonu Arminia Bielefeld'e karşı hazırlık maçında attığı golün sevinci daha da büyüktü. 23 yaşındaki oyuncu Çarşamba günkü antrenmanın ardından medya turunda “Nihayet gol atmış olmak benim için büyük bir motivasyon” dedi. Özeleştiri yaparak, “Birçok gol atma şansım vardı ve bunu tamamlayamadım” dedi.

Ancak Aaronson, başlangıçtaki zorluklara rağmen 1. FC Union Berlin'de kendini göstermek istiyor ve kışın Leeds United'a dönüş ihtimalini reddediyor. “Danışmanıma 'Buradayım ve burada olmak istiyorum' dedim. Erkekleri ve kulübü seviyorum, odaklandığım şey de bu” dedi orta saha oyuncusu. Son zamanlarda Alman teknik direktör Daniel Farke'nin İngiliz ikinci lig takımıyla ilgilendiği yönünde söylentiler de vardı. Aaronson, Leeds'in Premier Lig'den düşmesinin ardından yaz aylarında Iron Men'e kiralanmıştı.

1. FC Union Berlin'in odak noktası ligde kalmaktır

Onlarla birlikte kupadan ve Şampiyonlar Ligi'nden çıktıktan sonra artık tamamen Bundesliga'daki düşme mücadelesine odaklanmak istiyor. Ve şu konuda kendinden emin: “Ben bir kehanet değilim ama kalitemiz var.” Kişisel olarak Noel tatilini babası ve Eintracht Frankfurt'la sözleşmesi bulunan kardeşi Paxton ile evde antrenman yapmak için kullandı. Ligde kalma mücadelesi için mümkün olan en iyi formdayız. Ve her iki tarafın da yaz aylarında birbirine söz verdiği takıma yardımcı olmak.