Brenden Aaronson ve çok uzun bir süreç

ahmetbeyler

Active member
Geçen yılın temmuz ayında, 1. FC Union Berlin, Bramberg'deki (Avusturya) yaz antrenman kampını tamamlarken Urs Fischer, antrenmanlardan birinin ardından Brenden Aaronson'u yakaladı. Takımın geri kalanı soyunma odalarına ya da otele dönerken teknik direktör ve oyuncular uzun süre bir arada oturdu. Fischer çok konuştu, Aaronson dinledi. Artık Köpenick'te tarih olan İsviçreli, hamisine önümüzdeki haftalar ve aylarda kendisinden neler bekleyeceğini aktarmak istedi.

Ertesi gün Aaronson'un Berliner Zeitung'la bir röportaj için randevusu vardı. Konuşmanın ilk sorularından biri Fischer'in ondan ne istediğiydi. Amerikalı oyuncu gülümsedi ve şunları söyledi: “Benimle takımdaki rolümden bahsetti ve benden rakip ceza sahasına giden yolu daha sık aramamı ve gol önünde daha tehlikeli olmamı beklediğini söyledi.”

Kendini Bundesliga'da bir Şampiyonlar Ligi oyuncusuyla kanıtlamak isteme kararlılığı, daha önce Red Bull Salzburg ve Leeds United'da defalarca sergilediği niteliklerle birleşince, Fischer'in o gün takımıyla birlikte olması muhtemelen en önemli şeydi. yaklaşmak. Köpenickers geçen sezon standart durumlar ve Sheraldo Becker'e uzun toplar nedeniyle özellikle tehlikeliyken, Brenden Aaronson'ın hücum oyununa daha fazla yaratıcılık ve daha fazla çeşitlilik getirmesi gerekiyor. Ama gerçek farklıydı.

Sezonun ilk iki maçında Mainz'a karşı (4:1) ve Darmstadt'ta (4:1) baştan itibaren sahadaydı ancak yeni yükselen takıma karşı deplasman maçında 20 dakikadan kısa bir süre sonra elendi. takımdan bile gereksiz sarı-kırmızılı kart. Daha sonra biri birinci sınıfta olmak üzere üç Bundesliga maçına başladı.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Brenden Aaronson: 25 başarısız denemeden sonra ilk gol katılımı

“Henüz zamanım gelmemişti, bu yüzden kondisyonumu geliştirmeye çalıştım ve antrenmandan sonra her zaman kaleye birkaç şut attım. Cumartesi günü Hoffenheim'da oynanan, bir kez daha yedek kulübesinde oturduğu ancak maçın galibi olduğu maçın ardından Aaronson, “Zihniyetimi güçlendirmek istedim, böylece zamanı geldiğinde şansımdan gerçekten yararlanabildim” dedi.

Normal sürenin bitimine altı dakika kala, Hoffenheim'ın üstünlüğü göz önüne alındığında, her Union taraftarının muhtemelen golsüz beraberliğe imza atacağı bir zamanda, Aaronson – o sırada Fischer'in istediği gibi – rakibin ceza sahasına doğru kararlı ve uzun bir koşu yaptı. “Dürüst olmak gerekirse ilk başta uzun pasın bana yönelik olduğunu düşündüm. Sonra Yorbe'nin topu koştuğunu gördüm ve pas verdikten sonra bende boşluk olduğunu fark ettim” dedi 23 yaşındaki oyuncu. Gerisi futbol içgüdüsüydü. “Omzumun üzerinden baktım, topu bir kez aldım ve nereye şut atmak istediğimi biliyordum.”

Top rakip ceza sahasına çarparak durumu 1-0 yaptı ve bu, Aaronson'un 1. FC Union Berlin formasıyla çıktığı 26. resmi maçtaki ilk golü oldu. Takım arkadaşları, sorumlular ve taraftarlar artık başarı duygusunun kendisine ivme kazandıracağını umuyor. Çünkü son zamanlarda Nenad Bjelica'nın kadrosu ve Hırvatistan'ın 3-5-2 sisteminde sekiz kişilik iki pozisyonu doldurmasıyla ilgili spekülasyonlar olduğunda, 38 kez ABD'li milli oyuncu aslında ciddi bir rol oynamadı.

Sezonun üçte ikisi tamamlandıktan sonra bile Iron Men'in bu pozisyon için ideal bir uyum bulamadığı gerçeğine baktığınızda bu durum daha da şaşırtıcı. András Schäfer aylardır sakattı, Aissa Laidouni, Afrika Uluslar Kupası'na katılımı nedeniyle yılın başında bir seçenek değildi, Lucas Tousart ve Janik Haberer sürekli olarak en iyi performanslarını sergiliyorlardı. Örneğin Haberer'in sezonun şu ana kadarki en iyi performansını Mainz'daki yakalama maçında sağ kanat oyuncusu olarak alışılmadık bir pozisyonda (1:1) göstermesi anlamlı. Dörtlüsü birleştiren şey ise bu sezon hiçbirinin gol atamaması neredeyse gülünç bir gerçek.

Brenden Aaronson en azından maçı kazandıran golüyle insanların dikkatini çekmeyi başardı. Sezon sonuna kadar İngiltere 2. lig kulübü Leeds United'dan kiralanan oyuncu, önümüzdeki üç ay onun için bundan sonra ne olacağını gösterecek. Cumartesi günü (15:30) 1. FC Heidenheim'a karşı oynayacağı maçta kendini tanıtmaya devam edebilir.