Bundesliga grubu Stuttgart’ta düzmece pasaport skandalı

tesbih

New member
Bundesliga grubu Stuttgart’ta düzmece pasaport skandalı Almanya Bundesliga grubu Stuttgart, Kongolu oyuncusu Silas Wamangituka’nın düzmece kimlik kullandığını deklare etti. Kulüp, oyuncunun gerçek isminin Silas Katompa Mvumpa olduğunu futbol kamuoyuna duyurdu.

Kulübün resmi internet sitesinden açıklamaya göre 22 yaşındaki futbolcu, eski menajerinin entrikalarına kurban gittiğini ve Wamangituka’nın gerçek ismi olmadığını kulübe bildirdi. Kulübünün ve yeni menajerinin dayanağıyla durumu netleştirmek için çalışan oyuncu, ülkesi Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden yeni evraklarını birkaç gün evvel aldı. Almanya Futbol Federasyonu ve resmi makamlarla temaslarına devam eden Stuttgart kulübü, oyuncuya yardımcı olmak istediklerini kaydetti.

Kulüp, 6 Ekim 1998 doğumlu Silas’ın 2017 yılında Belçika grubu Anderlecht tarafınca bir deneme kampına davet edildiğini, oyuncunun menajerinin ondan sonrasındaki süreçte habersiz bir biçimde evrakta sahtecilik yaptığını söz etti.

“KORKU İÇİNDE YAŞADIM”

Silas, bahse dair yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Son senelerda daima dehşet ortasında yaşadım ve Kongo’daki ailem için de epey endişelendim. Öykümü açıklamak benim için sıkıntı bir adımdı. Bunu lakin yeni danışmanlarımın takviyesiyle yapmaya yürek edebildim. Artık korkmama gerek olmadığını ve her şeyi masaya yatırabileceğimizi anladım. Stuttgart, kendimi inançta hissettiğim ikinci konutum olmasaydı bu adımı atmaya cüret edemezdim. Bugün fazlaca rahatladım ve umarım bunu misal şeyleri yaşayan başka oyuncuları cesaretlendirmek için kullanabilirim. Bu mühlet zarfında gösterdikleri tüm inanç ve takviye için Stuttgart’a derinden müteşekkirim. Umarım size ve tüm taraftarlara borcumu ödeyebilirim.”

Genç oyuncu, Bundesliga’da bu dönem çıktığı 25 maçta 11 gol ve 5 asistlik performans gösterdi.