Burak Kapacak’tan Fenerbahçe taraftarını heyecanlandıracak açıklama

tesbih

New member
Burak Kapacak’tan Fenerbahçe taraftarını heyecanlandıracak açıklama Burak Kapacak, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan “Günün Röportajı” programına konuk oldu. Bursaspor’dan transfer edilen genç yetenek, “Kendi adıma biraz heyecanlıyım, memnunum ve fazlaca huzurluyum. Açıkçası döneme bu biçimde başlamamızı ben bekliyordum. Oyuncu kalitesi olarak üst seviye bir grubuz. Devamı da gelecek” dedi.

Burak, teknik yöneticisi Vitor Pereira’yla diyaloğuyla ilgili “Hocamız daima güler yüzlü. Sağ olsun daima yardımcı olmaya çalışıyor. Eksiklerimi söylüyor. Aramız hoş. Yanlışım olduğunda devam etmemi, kusurumun üzerine gitmemi söylüyor. Yanlışsız yaptığımda tebrik ediyor. Hocayla aranızdaki bu bağ fazlaca önemli” tabirlerini kullandı.

‘FENERBAHÇE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TAKIMI’

21 yaşındaki futbolcu, “Fenerbahçe forması ile neler yapmayı hedefliyorsun?” sorusuna şu karşılığı verdi: “Fenerbahçe’ye geldim, Türkiye’nin en büyük grubu lakin bunun da üstü olabilir. örneğin Avrupa, A Ulusal Takım… bitmez yani. Fenerbahçe’de şampiyon olmak, bu yılki gayem bu! Bundan daha sonraki senelerdaki maksadım bu yani. Evvel Fenerbahçe formasıyla şampiyonluk yaşamak. Alışılmış hepsinin de ötesinde statta maça çıkmak. Şu an en büyük amacım bu.”

Burak Kapacak, Bursaspor forması giydiği periyotta Kadıköy’deki atmosfere şahit olduğunu ve epey etkilendiğini ise şu kelamlarıyla anlattı: “Yanlış hatırlamıyorsam liderimizin (Ali Koç) geldiği dönem, o dönemin birinci maçıydı. Ben o gün Bursaspor ile takımdaydım. O gün bu kulübün nasıl bir cumhuriyet olduğunu hissettim. O taraftarlar… Stada girdiğim anda enteresan bir şey oldu, durdum ve etrafıma ne oluyor diye bir baktım. ‘Neredeyim ben’ dedim, şaşırdım yani. Fenerbahçe formasıyla çıkmak epey diğer bir şey olacaktır. Buna kesin eminim.”

Röportajında kadro ortasındaki havaya değinen genç oyuncu, “Güzel bir arkadaşlık var. esasen makûs niyetli insan, futbolcu yok ortamızda. bu biçimde devam ederse, epeyce daha hoş muvaffakiyetler elde edebiliriz. Aslında tüm oyuncularla sohbet, muhabbet ederim. Muhammed, Arda, Mert abi, Mesut abi, Serdar ağabeyle, Serdar abi pek konuşmaz lakin onunla da muhabbet ederiz. Aram hepsiyle yeterli. Gençler, deneyimliler hiç sorun yok. aslına bakarsan deneyimlilerle ben bir şey konuşmuyorum, onlar bir şeyler söyler ben dinlerim. Komik bir şeyler söylerseler ben de gülerim” diye konuştu.

BURAK KAPACAK: SAVUNMA İSTİKAMETİM BİRAZ ZAYIF

Oyuncu özellikleri ile ilgili de de Burak Kapacak, şunları anlattı: “Aslında hiç hırslı değildim lakin burada daima o denli olmak zorundasın. Evvelce öyleydim, geçen yıllare baktığımda o hırsım hiç yoktu aslında lakin şu an öyleyim. Kendimi hırslı hissediyorum. Yeterli özelliklerimi saymak bana düşmez de, şöyleki bir şey var. örneğin savunma özelliğim zayıftır benim. Hocalar da bunu biliyor, badire yok lakin onun üstüne gidiyorum. Onu da geliştirirsem hayli âlâ olacak. Atakta biraz topla oynamayı hayli severim.”