Ç. Rizespor Lideri Tahir Kıran’dan Galatasaray’a sert kelamlar

tesbih

New member
Ç. Rizespor Lideri Tahir Kıran’dan Galatasaray’a sert kelamlar Muhteşem Lig ‘in ekiplerinden Çaykur Rizespor’un Lideri Tahir Kıran, basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Tahir Kıran, Oğulcan Çağlayan transferinden doğan kriz ve çabucak sonrasında ortaya çıkan muahede krizi hakkında açıklamalarda bulundu.

Tahir Kıran yaptığı açıklamada, “Biz herkese dost elini uzattık. Biz kimselerle savaşmak istemediğimizi söylemiş olduk. Lakin hakkımız yenmek istendiğinde de savaştan kaçmayız. Buna hamasetimiz de yüreğimiz de var. Rizespor’un hakkını kimseye yedirmem, Bu kadar sıradan. 1 milyon 200 bin Avro’muzu + 506 bin 275 Tl’mizi son kuruşuna kadar ödesinler. Hiç o denli palavra yere kıvırmasınlar.” dedi.

“ÖNÜMÜZE SEVR ANLTLAŞMASI GETİRDİLER”

sonrasındasında yapılan oyuncu muahedesini pahalandıran Kıran, “Galatasaray ile 3 futbolcu + 450 bin Avro karşılığında muahedeye vardık. Ali Yavuz Kol’u bonservisiyle birlikte, Yunus Akgün 2 buçuk milyon Tl ve Atalay Babacan ile ise 1 buçuk milyon Tl yıllık fiyatta muahedeye vardık. Ali Yavuz Kol transferinde çabucak sonrasında önümüze o denli bir kontrat geldi ki kontrat değil, Sevr Antlaşması sanırsınız.” sözlerini kullandı.

“ŞOV YAPIYORLAR”

Rezan Epözdemir’in yaptığı açıklamalar üzerine lider, “Biz mazeret üretmeden tahlilin anahtarı olacağımızı söylemiş olduk. Daima tahlilden yana olduk. Galatasaray Kulübü’nün şu ana kadar Tahkim Şurası için yaptığı hiç bir şikayet yok. Paramızı ödememek için palavradan demeçler veriliyor. Bu, Galatasaray’ı yönetenlere yakışmıyor. Galatasaray’ın hukuktan sorumlu yöneticisi Rezan Epözdemir büsbütün gösteri yapıyor.” dedi.

“MARCAO’NUN CEZASI AZ”

Mukavele için vakit tanınması konusunda bir planlamanın olmadığı konusunda açıklama yapan Kıran, “8 vereceklermiş, disiplin şurasını beklemişler, ben bunu mu hesap edeceğim. Ben Karagümrük maçına çıkacağım. Sağ kanatım yok, sol kanatım yok. Biliyorsunuz, Yunus Akgün sol açık, Ali Yavuz Kol ise sağ açık oyuncusu. Ben bunları maça yetiştirmek için üstümü başımı yırtarken, erkeklerin yaptığı hesaplar öbür hesaplar. Ben de artık kalkıp diyeceğim ki Marcao’ya az ceza verdiniz. Cezanın tavanı 10, 10 maç ceza vereceksiniz.” dedi.