Çakarlı araç kullanan alkollü şoför: 2009’a 85 Özel Kuvvetler’denim

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Çakarlı araç kullanan alkollü şoför: 2009’a 85 Özel Kuvvetler’denim Aksaray’da çakarlı ve sirenli araç kullanırken polise yakalanan ve 2.97 promil alkollü olduğu ortaya çıkan Tolga Aslan, “2009’a 85 Özel Kuvvetler’denim” dedi. Asker olmadığı ortaya çıkan Aslan, muhabirlere ve sıhhat işçisine hakaretler yağdırdı.

Olay gece yarısı Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde yaşandı. Tedavi goren bir yakınını görmek için hastaneye gelen Tolga Aslan hastane işçisine çocuk acilin yerini sordu.

Hastane çalışanı tarafınca kendisine verilen tanımı beğenmeyen Tolga Aslan sıhhat çalışanıyla hastane ortasında tartışmaya başladı. Tartışma seslerini duyan polis ve özel güvenlik takımları tarafınca sakinleştirilmeye çalışan Tolga A. sıhhat çalışanına küfrederek hakaretlerde bulundu.

Polis takımlarının müdahalesiyle hastaniçin çıkarılan Tolga Aslan park halinde bulunan aracına bindi. Hareket etmedilk evvel araçtaki çakarları açarak siren çaldı ve hastaniçin çıkmak istedi. Bu sırada durumu fark eden polis takımları yaya olarak aracın önüne geçip otopark çıkışında aracı durdurdu. birinci vakit içinderda araçta denetim yapan polis grupları araçta polis siren ve çakar sistemi bulunduğunu tespit etti.

Ehliyet ve ruhsat isteyen memurlarına “Ben Özel Kuvvetler’den Tolga Aslan, 2009’a 85″ diyerek süreç yaptırmaktan kaçınmaya çalıştı. Alkol testine itiraz eden ve alkollü olmadığını belirten 37 yaşındaki şoför, kolunu sıvayıp, “Ağabey kanımı alın” dedi.

Polisin dakikalarca alkol metreyi üfletmeye çalıştığı Tolga A. son deva olarak gdolayıldüğü hastane polis odasında alkol metreyi üflemeyi başardı. Yapılan alkol testinde 2.97 promil alkollü çıkan Tolga A. polis takımları tarafınca sözü alınmak üzere Aksaray Polis Merkezi Amirliğine gdolayıldü.

Tolga Aslan’a alkollü araç kullanmaktan bin 823 TL, çakarlı ve sirenli araç kullanmaktan bin 823 TL ve ehliyet evrakı ibraz etmemekten 427 TL olmak üzere toplamda 4 bin 73 TL para cezası kesildi. Ehliyetine de alkollü araç kullanmaktan 6 ay müddetle el konuldu. Yapılan sorgu ve incelemelerde ise rastgele bir askeri işçi olmadığı anlaşıldı.