Canik’te İş Garantili Eğitimler Başladı

acemşalı

Global Mod
Global Mod
Canik’te İş Garantili Eğitimler Başladı Canik Belediyesi tarafınca ‘CAMEK’ ismiyle hayata geçirilen istihdam garantili Canik Meslek Edindirme Kursları’nda eğitimler bu hafta başladı

Canik Belediyesi’nin bayanlar, gençler ve dezavantajlı kümelere yönelik geliştirdiği istihdam garantili Canik Meslek Edindirme Kursları (CAMEK) projesi, eğitime start verdi. Mobilya dalının dört farklı alanında istihdam edilecek olan 48 kursiyer, CAMEK koordinatörleri tarafınca uygulanan oryantasyon programının akabinde bu hafta itibariyle ders başı yaptı. CAMEK’te; Bilgisayar Takviyeli 3 Boyutlu Mobilya Tasarım Kursu, CNC Operatörü Kursu, Mobilya Döşeme Kesim Kursu, Mobilya Döşeme Dikim Kursu olmak üzere dört farlı eğitim modülü programı başladı. Kursların Canik Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle faaliyet verdiğini aktaran Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, eğitimini tamamlayanların ‘Kalfalık Belgesi’ almaya hak kazanacaklarını söylemiş oldu. Kursların iş garantili olduğunun altını çizen Lider İbrahim Sandıkçı, başarılı kursiyerlerin staj daha sonrasında eğitim aldıkları alanda Samsun’daki mobilya kesiminde istihdam edileceğini belirtti.

“İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYORUZ”

“Bu proje ile Samsun’un mobilya bölümüne nitelikli eleman yetiştirerek istihdama katkı sunmayı amaçladık” diyen Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı; bu kurslar aracılığıyla bayanları, gençleri ve dezavantajlı kümeleri meslek hayatına ve topluma kazandırmayı hedeflediklerini söz etti. Eğitim için son teknolojiyle donatılmış geniş bir atölye alanı oluşturduklarına dikkat çeken Lider İbrahim Sandıkçı, makine ve teçhizatın Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) aracılığıyla sağlanan yaklaşık 2 Milyon TL fiyatındaki finansmanla temin edildiğini kaydetti. Projenin büyük emek ve yatırımlar kararı hayata geçirildiğini lisana getiren Lider İbrahim Sandıkçı, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiğini belirtti.

Sabah ve öğle kümesi olarak 17-50 yaş aralığında 48 kursiyerin uygulamalı eğitim gördüğü Canik Meslek Edindirme Kursları’nda beşinci bir eğitim modülü olarak Mobilya Boyama ve Vernikleme Kursu’nun da açılacağı duyuruldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı