CHP’li vekilden bir argüman daha: Bütün inşaat işleri tıpkı cemiyet liderine veriliyor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
CHP’li vekilden bir argüman daha: Bütün inşaat işleri tıpkı cemiyet liderine veriliyor Ordu’da daha evvel karakol olan binanın evvel Ulusal Eğitim’e oradan da bir vakfa verildiğini ve tamiratının da AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafınca yapıldığını ortaya çıkaran CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yeni bir sav ortaya attı. Adıgüzel, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde inşaatlardan sorumlu müdür yardımcının kurumun bütün inşaat işlerini İlim Yayma Cemiyeti liderine verdiğini ileri sürdü.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nde inşaat işlerinden sorumlu müdür yardımcısı olan Avni Günay’ın, kurumdaki inşaat işlerini direkt alım formülüyle İlim Yayma Cemiyeti Vilayet Lideri olan ve inşaat işleri yapan Ahmet Yavuz’a verdiğini tez etti.

Adıgüzel, 2018 yılında Günay’ın AKP’den Milletvekili aday adayı olduğunu ve Yavuz’un da onunla birlikte dolaştığını lisana getirdi.

“BÜTÜN İNŞAAT İŞLERİ ONA VERİLDİ”

Adıgüzel, karakol binasının bir vakıfa ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ndeki inşaat işlerinin İlim Yayma Cemiyeti Vilayet Liderine verilmesi hakkında İçişleri ve Ulusal Eğitim Bakanlığına verilmek üzere soru önergesi hazırladığını söylemiş oldu.

İlim Yayma Cemiyeti Vilayet Lideri Ahmet Yavuz’un inşaat işleri yaptığını belirterek, “Bize gelen bilgilere göre Vilayet Ulusal Eğitim’de inşaat işlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Avni Günay, 2018 genel seçimlerinde AKP’den milletvekili aday adayı olmuş. Bütün seçim seyahatlerinde, fotoğraflarla ve görüntülerle sabit olmak üzere İlim Yayma Cemiyeti Vilayet Lideri Ahmet Yavuz yanında yer almış. Avni Günay, misyonuna döndükten daha sonra Vilayet Ulusal Eğitim’de inşaat işlerinden sorumlu nazaranvi çerçevesinde bütün Ulusal Eğitim inşaat işlerini direkt teminle bu İlim Yayma Cemiyeti Vilayet Liderinin firmasına vermiştir” diye konuştu.