‘Dahi çocuk’ 11 yaşında üniversiteyi bitirdi! Maksadı ölümsüzlük

acemşalı

Global Mod
Global Mod
‘Dahi çocuk’ 11 yaşında üniversiteyi bitirdi! Maksadı ölümsüzlük Anvers Üniversitesi, Laurent Simons’un Mart 2020’den beri fizik kısmında okuduğunu, başka öğrencilerin hepsini geride bırakarak lisans diploması almaya hak kazandığını bildirdi.

Simmons’un lisans derslerine devam ederken beraberinde yüksek lisans dersleri aldığı ve yaz sonunda yüksek lisans programına başlayacağı açıklandı.

‘HEDEFİM ÖLÜMSÜZLÜK’

Belçika basınına konuşan Simmons ise klasik mekanik ve kuantum fiziğine odaklandığını, bu konulardaki her şeyi bir an evvel öğrenmek istediğini söylemiş oldu.

Simmons, “Hedefim ölümsüzlük. Bedende mümkün olduğunca fazla sayıda parçayı mekanik modüllerle değiştirmek istiyorum. Bunun için bir yol hazırladım. Bulmacanın birinci kesimi kuantum fiziği.” dedi. Gayesine ulaşmak için dünyanın en yeterli profesörleriyle çalışmak istediğini lisana getiren Simmons, “Onların beyinlerinin içine bakmak ve nasıl düşündüklerini öğrenmek istiyorum.” diye konuştu.

“Dahi çocuk” olarak isimlendirilen Simmons, 9 yaşındayken Hollanda’daki Eindhoven Teknoloji Üniversitesine kabul edilmiş, en küçük yaşta yüksek okul diploması alabilecekken üniversiteyle uyuşmazlığa düşerek okuldan ayrılmıştı.