Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘2001 krizi’ cevabı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘2001 krizi’ cevabı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’ın “2001 krizinin toplum ömründe ve iktisatta yol açtığı faturaları ise hayli uzun yıllar ödemeye devam ettik” kelamlarına cevap veren Gelecek Partisi önderi Davutoğlu, “Sayın Erdoğan, 20 yıldır iktidar olup hala 2001 krizi mazeretine sığınmaya kalkarsanız millet size güler. 2001 krizi aklınıza epey takıldıysa, o krizde başbakan yardımcısı olan ortağınıza çay sohbetinizde sorun o da size anlatsın” tabirlerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 kriziyle ilgili kelamlarına reaksiyon gösterdi.

Toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Davutoğlu, “Sayın Erdoğan, 20 yıldır iktidar olup hala 2001 krizi mazeretine sığınmaya kalkarsanız millet size güler. 2001 krizi aklınıza hayli takıldıysa, o krizde başbakan yardımcısı olan ortağınıza çay sohbetinizde sorun o da size anlatsın” dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Organize Sanayi Bölgeleri Mesleksel Eğitim Merkezleri Açılış Programı’nda yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

* Neredeyse her 10 yılda bir yinelanan darbeler sebebiyle Türkiye, demokrasi ve iktisatta hayli ağır yaralar aldı, bedeller ödedi. Merhum Özal’ın başlatmış olduğu açılım seferberliği ise tam ritmini bulacakken koalisyonların sembolü olduğu siyasi istikrarsızlıklar niçiniyle maalesef o da yarım kaldı.

* Türkiye, iktisatta üretim ve endüstrileşme alanında içine hapsedildiği cendereyi onca çabasına karşın kırmayı bir türlü başaramadı. 28 Şubat müdahalesi ve akabinde gelen 2001 krizinin toplum hayatında ve iktisatta yol açtığı faturaları ise fazlaca uzun yıllar ödemeye devam ettik.

* Aslına nazaran ülkemizin her alanda olduğu üzere endüstrileşme konusunda da geri bırakılması makus niyetli bir senaryonun yapıtıdır. Sanayimizi geliştirmek için adım atan müteşebbislerimizin önlerinin bürokratik ayak oyunlarıyla kesilmesi, tıpkı uğurda ömrünü harcayan idealist siyasetçilerimizin alay konusu yapılması çok şuurlu aksiyonlardır.