Doğuş Özdemiroğlu Euroleague ile FIBA içindeki kahra değindi

tesbih

New member
Doğuş Özdemiroğlu Euroleague ile FIBA içindeki kahra değindi 2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri B Kümesi’nde 3. maçında 25 Şubat’ta Yunanistan ile deplasmanda karşı karşıya gelecek olan A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nde oyuncu Doğuş Özdemiroğlu, açıklamalarda bulundu.

FIBA ve Euroleague içindeki uyuşmazlık niçiniyle oyuncuların zorluklar yaşadığını söyleyen Özdemiroğlu, “Bizim için maçlara hazırlanırken karışık bir ortam ortaya çıkıyor. Hangi oyuncunun gelip hangisinin gelmeyeceği belirli olmuyor. Bizim grubumuzda da Euroleague oyuncularının durumu belirli olmadığı için her maça farklı takımla çıkmak zorunda kalıyoruz. Bunun bir zorluğu oluyor fakat biz bunların hepsini avantaja çevirip, deplasmanda da akıllı ve sakin kalıp, hem de cesaretli da oynarsak maçı kazanacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“İŞLERİN ÇOK DAHA YETERLİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Kadro olarak birlikte epeyce idman yapamamanın badiresini çektiklerini belirten Darüşşafakalı ulusal basketbolcu, “Takım olarak daha hayli idman yapsak, daha hayli bir arada vakit geçirebilsek işlerin fazlaca daha yeterli olacağını düşünüyorum. Zira sahiden yetenekli bir ekibiz ancak epeyce kısa müddette muvaffakiyete ulaşmamız gerektiği için, bunun da baskısı oluyor. Yorgunluk sorunu de oluyor. Bilhassa Euroleague’de oynayan oyuncular daha epey sorun yaşayabiliyor. Zira seyahat üstüne üst üste 4-5 tane maç yapmak zorunda kalıyorlar. Bunların hepsini bir kenara koyup bir biçimde kazanmanın yolunu bulmamız lazım” sözlerini kullandı.

“YARDIMCI OLACAĞIMI DÜŞÜNEREK BURAYA GELİYORUM”

Doğuş Özdemiroğlu son olarak kulüpte aldığı rol ile ulusal ekipteki rolünün tıpkı olmadığını kaydederek, “Takıma nasıl daha âlâ yardımcı olacağımı düşünerek buraya geliyorum. Kulübümde aldığım rolle burada aldığım rol tıpkı olmuyor ancak aldığım bakılırsavi de en uygun biçimde yapmaya çalışacağım” dedi.