e Okul karne notları erişime açıldı! e Okul VBS ekranında karne nasıl bakılır?

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
e Okul karne notları erişime açıldı! e Okul VBS ekranında karne nasıl bakılır? Corona virüsü sebebiyle Eylül ayından beri vakit zaman uzaktan eğitim, vakit zaman yüz yüze eğitim uygulandı. Öğrencilerin en heyecanlı oldukları günlerin başında gelen karne gününde hareketliliği artırmamak için e Okul sistemi üzerinden dijital olarak veridi. Karnelerin alınmasının akabinde birinci ve orta okullarda 2 Temmuz’a kadar öğrencilerin gereksinimlerine yönelik etkinlikler gerçekleştirilecek. Liselerde ise mazeret imtihanları 2 Temmuz’a kadar tamamlanacak.

E OKUL VBS KARNE NOTLARI SORGULAMA EKRANI

E-OKUL VBS SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

Veliler öğrencilerin devamsızlık, imtihan sonuç, karne not ayrıntılarını e Okul VBS giriş ile öğrenebiliyor.

E OKUL’DA VBS’DE KARNE NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

E-Okul VBS’ye giriş yapmak için birinci olarak “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve akabinde karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen ayrıntıları hakikat ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler gerçek girildiğinde sistem size ikinci kısmı açıyor. Bu kısımda ise öğrencinin kimlik ayrıntıları yahut eğitim ayrıntıları istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu vilayet, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını yanlışsız seçtikten daha sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not ayrıntıları, imtihan tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıyeten sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birfazlaca bilgiye ulaşmak mümkün.

BAKAN SELÇUK’TAN KARNE AÇIKLAMASI

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, toplumsal medya hesabından telafi eğitimi ve karnelerle ilgili açıklama yaptı.

“Yaz periyodunu büyük oranda toplumsal, duygusal ve fizikî etkinliklere ayırdık” diyen Bakan Selçuk, akademik öğrenme kayıpları için öğretmenlerin, belirlenen kritik kazanımlar doğrultusunda sınıf seviyesinde dayanak programı hazırlayacağını ve bu programın bir buçuk yıl süreceğini duyurdu.

“TELAFİ KAPSAMINDA 31 AĞUSTOS’A KADAR OKULLAR AÇIK OLACAK”

Bakan Selçuk, açıklamasının devamında şu sözleri kullandı:

* Karnelerinizi 18 Haziran’dan itibaren e-Okul’dan, 2 Temmuz’dan itibaren ise okullarınızdan basılı olarak alabilirsiniz.

* Bu yıl “telafi” kapsamında 31 Ağustos’a kadar okullarımız açık olacak. Bekliyoruz…

* Destekleme programı için 1-8. sınıf öğrencilerimize çalışma kitapları, 1-4. sınıf öğrencilerimize tamamlayıcı çalışma yaprakları hazırladık. Bu yıl da ilkokul öğrencilerimizi “Arkadaş” kitaplarıyla buluşturacağız; merak etmesinler ödev değil.

* Öğrencilerimiz, yaz uzunluğu Aile ve Toplumsal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sıhhat, İçişleri Bakanlıklarımız ile belediyelerin tesislerinden fiyatsız yararlanabilecek.