Efes Selçuk’ta bayana yönelik şiddete karşı iş birliği protokolü imzalandı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Efes Selçuk’ta bayana yönelik şiddete karşı iş birliği protokolü imzalandı
Efes Selçuk Belediyesi ile Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu içinde “Acil Yardım Çizgisi İş birliği Protokolü” imzalandı. İmzalanan protokolle Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu Aile İçi Şiddet Acil Yardım Çizgisi olan 0212/0549 656 96 96 numaralı çizginin bilinirliğinin arttırılması emeliyle Efes Selçuk Belediyesi tarafınca çalışmalar yürütülecek.

Efes Selçuk Belediyesi’nde gerçekleşen imza merasimine ile Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu Lideri Canan Güllü, federasyon temsilcileri, Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu Kuşadası Temsilciliği Üyeleri, Kemalpaşa Bayan Örgütleri Temsilcileri, Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel, CHP İlçe Örgütü Bayan Üyeleri, Efes Selçuk Belediye Meclis Üyeleri, Selçuk Efes Ziraî Kalkınma Kooperatifi Yöneticileri Selçuk Bayan Platformu Üyeler katıldı.

BAYANLAR BİR ORTADA DURMAYI BAŞARMALI

Bayanların evvel bir ortada durması gerektiğini belirten Lider Sengel; “ Bayanların baş etmesi gereken biroldukca sorun var. Her türlü siyasi kurumdan ve her şeyden farklı olarak “kadın” başlığını en üst alarak hareket etmek en değerli esaslarımızdan bir olmalı. Bayan siyasetini yerelden başlayarak genele hakikat yükseltmemizin tek yolu bayanların hangi niyette, hangi görüşte olursa olsun bir ortada durmayı başarmasından geçtiğini düşünüyorum. Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu ile Acil Yardım Sınırı İş birliği” protokolü imzalamak lokal idare olarak bizim için de fazlaca kıymetli ” dedi.

CANAN GÜLLÜ: UZMAN TAKIMLARLA TAKVİYE VERİLECEK

Yerelde bayan siyasetlerinin geneli de değiştireceğini belirten Canan Güllü “Belediye Liderimiz Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel’e bu protokolü imzalama basamağını hızlandırdığı için fazlaca teşekkür ediyorum. Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu’nun 0212/0549 656 96 96 numaralı bir Aile İçi Şiddet Acil Yardım Sınırı var. Bu Acil Yardım Hattı’nın temel noktası bayanların insan haklarından daha fazla yararlanması ismine şiddete uğradıklarında ya da şiddet öncesinde nerelere başvurabilecekleri, nasıl yardım alabilecekleri konusunda bilgi basamağında uzman gruplardan yardım alabilmesine dayanıyor” dedi.

Bayan belediye liderlerinin bulunduğu yerlerde Acil Yardım Sınırı İş birliği Protokolü imzalamanın kendisi için farklı bir gurur olduğunu belirten Canan Güllü “ Yerelde ve genelde bayanların olduğu karar sistemleri daha yaşanılabilir bir dünya yaratmaktadır” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı