Ekrem İmamoğlu: “Bu saatten daha sonra Erdoğan’ın kâbusuyum”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Ekrem İmamoğlu: “Bu saatten daha sonra Erdoğan’ın kâbusuyum” Investing.com – İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, son devirde yaşanan gelişmelere ait açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında “Beni hayalinde gördüğünü düşünüyordum ancak bu saatten daha sonra onun için kâbusa döndüm.” sözünü kullandı.

Cumhuriyet gazetesine konuşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, kendisine verilen mahpus cezası ve siyasi yasağın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı adaylığına ait de açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

“Altılı masa” ismiyle bilinen muhalefet kümesinin Cumhurbaşkanı adayı belirsizliğini korurken, toplumsal medyada Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri de söylem ediliyor. İmamoğlu, aday sorununa ait sorulan soruya, kendi adayının Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyerek cevap verdi.

“Başka ebeveynler arıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İmamoğlu evladım.” halinde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Oğluna sahip çık, kendisine diğer ebeveynler arama peşinde.” demişti.

Erdoğan’ın bu kelamlarının hatırlatılması üzerine İmamoğlu şunları söylemiş oldu:

Hapis cezası ve siyasi yasak meselesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında, YSK üyelerine hareket ettiği savıyla dava açılmıştı. 14 Aralık’ta karara bağlanan davada İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası ve siyasi yasak verilmişti.

Karar hakkında görüşlerini paylaşan İmamoğlu, şu sözleri kullandı:

“Seçimde tedbir alacağız”

İstanbul seçimlerinde önlemi elden bırakmadıklarını hatırlatan İmamoğlu, önümüzdeki seçimlerde daha kuvvetli tedbirler alacaklarını belirtti.

Ekrem İmamoğlu’nun Cumhuriyet gazetesine özel olarak verdiği röportajın tamamını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yazar: Deniz Engin