“Elimden geldiği kadar iyi performans gösteremedim”

ahmetbeyler

Active member
Kevin Volland yılın sonunu Berlin'den uzakta geçirdi. 31 yaşındaki oyuncu, Allgäu'daki evinde eşi, üç çocuğu ve birkaç arkadaşıyla birlikte 2024'e geçişini kutladı. 1. FC Union Berlin'deki saldırganın ardından biraz zihninizi boşaltın ve başka şeyler düşünün. çok şey oluyor Köpenick'te yılın ilk yarısı olaylarla geçti.

Umutlu isimlerden biri olarak yazın Eisern'e transfer oldu ancak eski milli oyuncu, uzun süre kendisinden beklenenleri karşılayamadı. Volland, üçüncü maç gününde RB Leipzig'e karşı (0-3) gördüğü kırmızı kartla yeni işvereninin hayatını zorlaştırdı ve ardından haftalarca uzaklaştırma cezası aldı. “Tabii ki yeni gelen biri olarak bu benim için hiç de faydalı olmadı. Bunu birkaç yıl öncesine göre daha hızlı atlattım ama yine de beni rahatsız etti,” diye açıkladı yeni yılın ilk halka açık eğitim oturumunun ardından Çarşamba günü.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Ancak kırmızı kart, ardından gelen yasak ve göz ardı edilemeyecek başlangıç zorlukları hikayenin sadece yarısıdır. Kasım ayının sonunda, geçici antrenör Marco Grote yönetimindeki tek maç olan FC Augsburg'a karşı oynanan maçta son ekolayzırla düğümü patladı. Union, Bundesliga'da üst üste dokuz kez mağlup oldu ve sıralamada son sıraya geriledi.

Augsburg ile 1-1 berabere kaldıktan ve teknik direktör Nenad Bjelica'nın devralınmasından sonra Kevin Volland için hemen hemen her şey aniden değişti. Volland, “Antrenör değişikliği” diyor, “birdenbire performans göstermenizin nedeni değil” ama onun değişen vücut dili ve yeni özgüveni Aralık ayında tüm gözlemciler tarafından fark edildi.

Kevin Volland: Goller, asistler ama aynı zamanda yeterince özeleştiri de var

Borussia Mönchengladbach'a karşı oynanan maçta – tüm müsabakalarda 16 başarısız denemeden sonra ilk galibiyet – sorumluluğu üstlendi ve penaltıyla öne geçti, Real Madrid'e karşı Şampiyonlar Ligi'ndeki üçüncü golünü attı ve sezonun başarıyla tamamlanmasına asist yaptı. yıl 1. FC Köln'e karşı Benedict Hollerbach ve David Fofana'nın golleri. Uzun süredir kötü bir satın alma olarak nitelendirilen saldırgan, köşeyi dönmüş gibi görünüyor.

Önceki aylarda kendisinden memnun değildi. Kendini eleştiren Volland, “Performansıma ulaşamadım” diyor ve durumun neden böyle olduğuna dair mazeret bile aramıyor. Ancak dışarıdan, en azından medyadan gelen eleştirilerin kendisine ulaşmasına izin vermedi. “Monaco'da Bundesliga'da geçirdiğim süreye kıyasla yüzde seksen ya da doksan daha az gazete okudum” diyor. “İyi mi yoksa kötü bir oyun mu oynadığımı yeterince iyi değerlendirebilecek bir yaştayım.”

1. FC Union Berlin ve Hollerbach'la birlikte şu anda en önemli hücum gücü olan takım için artık yılın başında arka arkaya üç deplasman maçı oynama zamanı geldi. SC Freiburg (13 Ocak), Mainz 05 (19 Ocak) ve rekor şampiyonu FC Bayern (24 Ocak) Bjelica takımını bekliyor. Yani üç hafta içinde yolculuğun gittiği yöne dair kabaca bir fikir edinebilirsiniz. Volland, “Kesinlikle kolay bir başlangıç olmayacak, ancak uzun vadede sadece kendi sahamızda oynayacağımız maçlara güvenemeyiz, aynı zamanda deplasmanda da puan almamız gerekiyor” diyor.

Felaket deplasman rekoru göz önüne alındığında yüksek bir engeli temsil eden bir proje. Union yakın zamanda yabancı sahada on maç kazanamadı; Bundesliga'da yalnızca Werder Bremen daha zararsız. Olası bir çözüm mü? Volland, “Sıradaki maçlarda doksan dakika boyunca odaklanmış durumda kalmalı ve gerçek performansımızı göstermemizin bir an bile sürmediğinden emin olmalıyız” dedi.

Kendisi ve meslektaşları için hâlâ asit testi var. Cumartesi günü (15:30) üçüncü lig takımı Arminia Bielefeld kostümlü prova için Alte Försterei stadyumunda olacak. Volland, Güney Avrupa'da bir antrenman kampında ikinci, hatta üçüncü bir test maçının daha iyi olup olmayacağı sorulduğunda hayır diyor: “Kar yağmıyorsa, burada düzgün bir şekilde hazırlanmak için iyi koşullarınız var.”