Erdoğan’ın Sayaçlarını Biz Sökeceğiz

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Erdoğan’ın Sayaçlarını Biz Sökeceğiz
Muharrem İnce, “Türkiye’de faturalar artık kirayı geçti. Sayaçları kimse görmek istemiyor. Memleket Partisi olarak milletimize kelam veriyoruz. Bu Erdoğan’ın sayaçlarını biz sökeceğiz”

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, partisinin Memleket Buluşmaları programı kapsamında bir dizi ziyaret için İzmir’e geldi. İzmir’de bir otelde basın toplantısı düzenleyen İnce iktidara yüklendi. Halkın gerçek gündeminin hayat pahalılığı geçim meşakkati olduğunu lisana getiren İnce, “Nereye gitsem geçim badiresi hayat pahalılığı konuşuluyor. Tencerede et mi pişer sıkıntı mi pişer en uygun bayanlar biliyor. Gençler badire yaşıyor, emekliler üç kuruş maaşlarını işsiz çocuklarıyla paylaşıyor; çiftçiler, esnaflar perişan” dedi.

ERDOĞAN ENFLASYONU 20 YILDA 19 PUAN ARTIRDI

Halkın derin bir yoksulluk yaşadığının altını çizen İnce, “Memleket yangın yeri, derin bir yoksulluk yaşıyor halkımız. Ocakta enflasyon 11,1 arttı; kime nazaran, inanmadığımız TÜİK’e bakılırsa. Bunun epeyce daha yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. bir daha TÜİK’e göre yıllık enflasyon yüzde 48,7 inanmıyoruz ya yanlışsız olduğunu kabul edelim. 20 sene evvel Erdoğan iktidara geldiğinde; 1999’da zelzele olmuş, 2001 krizi vardı, buna karşın enflasyon 29,7’ydi. Daima söylüyor ya nereden nereye geldik diye. 19 puan enflasyonu artırdı” diye konuştu.

ERDOĞAN SEBEP ENFLASYON SONUÇ

Erdoğan’ın bir tezi vardı. Faiz sebep enflasyon sonuç diyordu. Ben İzmir’den ona yeni teorisini açıklayayım. Erdoğan sebep, enflasyon sonuçtur. 3,5 yıl evvel meydanlarda fizikçi Muharrem dedi ki Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olur. Muharrem İnce seçilirse dolar düşer dedi. O da ne dedi. Ben ekonomistim. Verin bu kardeşinize yetkiyi dolar nasıl düşer, faiz nasıl düşer bakılırsaceksiniz dedi. Sonuçta geldiğimiz nokta; faiz 14, dolar 14, akaryakıt 14, mazot 14. Devleti şirket üzere yöneteceğim demişti. Yönetti ve batırdı.

BİRİNCİ SEÇİMDE O CEO’YU VAZİFEDEN ALIN

Artık size sesleniyorum bedelli yurttaşlarım. Siz bir şirketin başına bir yönetici, CEO getirseniz, o CEO şirketi 20 yıl yönetse. 20 yıl evvel koyduğu bir maksat vardı. 2 trilyon dolar ulusal gelirimiz olacaktır. Kişi başı 25 bin dolar olacaktır. Birinci 10 iktisat ortasına girecektik. 20 sene sonunda CEO’nun getirdiği nokta; 2 trilyon değil 800 milyar dolar! 25 bin dolar değil 8 bin dolar! Birinci 10’a girmeyi bırak birinci 20’den çıktık. Yani CEO amaçlarının hiç birini tutturamadı. Şirketin sahibi siz olsanız ne yaparsınız. Bu CEO’yu vazifeden alır diğer bir CEO getirirsiniz. bu biçimde milletimizin yapması gereken, birinci seçimde bu CEO’yu misyondan almaktır.

KAĞIT ÜZERİNDE MİLLETİ ZENGİNLEŞTİRYOR

Memura yüzde 5 artırım verdi. 2,5’da kanun verdi, toplam 7,5. Yalnızca ocak ayında enflasyon yüzde 11,1 ocakta memur alacaklı oldu. Köpük dedi, müsilaj dedi bu sorunu biz çözeriz dedi. Sorunun niçini kendisi. Formülü ne? Ulusal gelir hesaplama formlarını değiştirerek, kağıt üzerinde milleti zenginleştiriyor.

BUNLAR HAİN DEĞİL DE NE?

TÜİK enflasyon sepetini güncelledi. Mısırözü yağı, kayısı, kuru barbunya, kiraz, yeşil soğan, üçlü kanepeyi sepetten çıkarmış. Sepetin ortasındaki mamüllerin ağrılığını değiştirmiş. TÜİK’e nazaran besin enflasyonu yüzde 55, fazlaca daha fazla fakat yüzde 55 diyelim. Besin enflasyonu tavan yapmışken, sen enflasyonu hesaplarken besin enflasyonunun sepetteki yükünü niye düşürüyorsun. Artırman gerekirken niye düşürüyorsun? Zira talimat geldi ‘enflasyonu düşük göster’ diye. Bunlar hain değil de ne? Hain arıyorsanız burada!

TÜİK YETKİLİLERİNİ YARGININ ÖNÜNE ÇIKARACAĞIZ

Alkollü içecekler ve tütün; yükü 4,88 iken 4,30’a düşmüş. Ya tavan yapmış tütünde fiyatlar sen yükünü düşürüyorsun. Konut, elektrik var, konut kirası var, doğal gaz var. Uçmuş her şeyin fiyatı. 15,36 iken 14,11’e düşürüyorsun. Bu hainliktir. Bunlar yargılanmalıdır. Memleket Partisi’nin iktidarında halkımıza palavra söylemiş olduği için yatırımcının yanlışsız yatırım yapmasını engellediği için bu TÜİK yetkililerini yargının önüne çıkaracağız.

ARTIRIMDAN İNDİRİM YAPTILAR

Türkiye’de artırım şampiyonu elektriktir; yüzde 69,97 ile. Yani muhalefet partilerine gerek yok. Faturalar muhalefet partisi aslına bakarsan. Elektrik meblağlarına yüzde 50 artırımı evvel 150 kw saat dediler daha sonra 210 kw saate çektiler. Artırımdan indirim yaptılar. ENAG enflasyon yüzde 114 diyor. Şu TÜİK var ya şu TÜİK bunların yatacak yeri yok. 1926’da kurulmuş TÜİK, 2002’ye kadar 76 yılda 18 lider değişmiş. 2018-2022 içinde 4 lider değişmiş. 4 Merkez Bankası lideri, 3 bakan değişmiş. daha sonrada çıkıp millete bunun ismi istikrar diyorlar. Çocukça işler yapıyorlar. daha sonra da çocuktan medet umuyorlar. Çocuğun eline mikrofon verip, söylememesi gereken kelamları söyletip, sırıtıyorlar bir de.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FAİZCİSİ ERDOĞANDIR

Siyaset faizi 18 iken hazine 17 ile borçlanıyor. Siyaset faizini 14’e düşürdün de hazine niçin 24 ile borçlanıyor. Bankaların kârı yüzde 57,4 karı atmış. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük faizcisi Erdoğan’dır. Türkiye o kadar makûs yönetiliyor ki hastalığın ismini koymakta zorlanıyoruz. İşletme körlüğü mü desek? Siyasi tükenmişlik mi desek? Akıl tutulması mı desek? Kibir mi desek? Koltuk sevdası mı desek? Hepsi var. Bilimden uzaklaşma hepsi var.

BU ERDOĞAN’IN SAYAÇLARINI BİZ SÖKECEĞİZ

Çocukluğumuzda gördüklerimizi tekrar görür olduk. Bayat ekmek kuyruklarını, akaryakıt kuyruklarını yeniden görüyoruz. Türkiye’de faturalar artık kirayı geçti. Sayaçları kimse görmek istemiyor. Memleket Partisi olarak milletimize kelam veriyoruz. Bu Erdoğan’ın sayaçlarını biz sökeceğiz. Bu muhalefetle de bu iş olmaz.

BESİN ESERLERİNDEKİ KDV’Yİ KALDIRIN

Güç güvenliğimiz kalmadı. 20 yılın sonunda geldiğimiz noktaya bakın. Elektrikte, güçte, doğalgazda dışa bağımlığız. Güçte dışa bağımlılık oranımız yüzde 70,1. Besin güvenliğimiz kalmadı. Arpayı, buğdayı, mısırı dışardan alıyoruz. Rusya amonyum nitratın ihracatını yasakladı. Benim çiftçime lazım dedi. Bizdekiler tarımı hiç bir vakit stratejik bir dal olarak görmedi. Param var alırım diyorsun. Alamazsın zira vakit gelir satmazlar. Gübre, ilaç buzağı ithal. Her şey ithal. Milletimizin raflardaki pahalılıktan bir nebze olsun kurtulması için besin mamüllerindeki KDV’yi kaldırmaktan öteki deva yok. Süreksiz bir tahlil olsa da bunu yapmaya mecburuz.

DİN SATANLAR BİLİM, HIRSIZLIK YAPANLAR HUKUK İSTEMEZ

Bunlar gerçeklikten o denli korkmuşlar ki. söylemiş olduği lafa bak. Açtığım her davayı kazanıyorum diyor. Utanması lazım bundan. Bir insan, bir cumhurbaşkanı bunu söylüyorsa, biraz utanması olan bir insan utanır. Ne demek açtığım her davayı kazanıyorum. ‘Ben yargıçlara talimatı veririm her davayı kazanırım’ demek. Biz dava açamıyoruz, dava! Küfrediyorlar bize. Polis diyor ki bulamadım. Savcı takipsizlik veriyor. Açtığım her davayı kazanıyorum demek, hukuka inanan bir insanın bundan utanması lazım. Ancak şunu bilmenizi istiyorum. Silah satanlar barış, ilaç satanlar sıhhat istemez. Din satanlar bilim, hırsızlık yapanlar hukuk istemez.

1557 GÜN TUTUKLU OLUR MU BİR İNSAN?

AHİM kararlarını tanımıyorum diyorsun. Nasıl tanımazsın. Yasa yapmışsın kanun değiştirmişsin. Bunlar bağlayıcı kararlardır. 1557 gündür tutuklu Osman Kavala. 1557 gün tutuklu olur mu bir insan? Ya hükümlü olur ya hür kalır. Bu gerçek değil! Hukuk hepimize lazım. Erdoğan’a da lazım, bana da size de herkese lazım.

BENCE ÖNDER DEĞİLSİN ÇAKMASIN ZİRA

Tüm bunlar olurken mantık bilmediği, bilime inanmadığı için dediğinin ne kadar mantıksız olduğunu kendi de idrak edemiyor. Bir gün dünya önderiyim diyor. Öbür bir gün faiz lobisi diyor. Öbür bir gün dış güçler diyor. Sen dünya başkanıysan dış güçler, faiz lobisi sana ne yapabilir ki! Ya önder değilsin ya dış güçlerle ilgili palavra söylüyorsun. Bence önder değilsin. Çakmasın çünkü!

İMAM ALIRKEN BİLE TORPİL YAPIYORLAR

TÜİK’e, Merkez Bankası’na, kurumlara, suralara devlete bir daha itimadı tesis etmek zorundayız. Bağımsız bir yargı, liyakat, üretim seferberliği, rekabete açık bir kamu ihale kanununu, su kanununu ivedilikle çıkarmalıyız. Sarsıntıya hazırlıklı olmalıyız. Nitelikli eğitimi kesinlikle konuşmalıyız. Dijital teknolojiyi, rezalet boyutuna gelen mülakatları konuşmalıyız. Birebir ilin iki milletvekili müftüye ‘şu imamı al’ diye yazı yazıyor. İmamı alırken bile mülakatta torpil yapıyorlar. Akıl ve bilimi kesinlikle konuşmalıyız. Öncelikli bölümlerimizi, tarımı, tarıma dayalı endüstriyi, turizmi, savunma endüstriyi bunları siyasetin gündeminde tutmalıyız.

GENÇLER BU TOPRAKLARDAN GÖNLÜNÜZÜ KOPARMAYIN

Ülkemizin milletlerarası bilgilerde durumu hiç âlâ değildir. Hukukun üstünlüğünde 128 ülke içinde 107’niciyiz. Dünya sefalet endeksinde 95 ülke içinde şimdi herkes bizden güzel. Eğitimin kalitesinde 99’uncu sıradayız. Fırsat eşitliği, erişimde 118’inci sıradayız. Memnunluk raporunda 104! Doktorlarımız, pilotlarımız, hemşirelerimiz, gençler yurt dışına gidiyor. Gençlerimize şunu söylemek istiyorum. Çocuklar yurtdışına gidin ancak staj için gidin, eğitim için gidin. Bu topraklardan gönlünüzü koparmayın. Güçlü toprakların fakir çocukları olmayacağız. Üreteceğiz daima bir arada. Umutlarınızı bir daha yeşertin. Memleket partisine üye olun.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı