Eski Beşiktaş Belediye Lideri Murat Hazinedar tutuklandı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Eski Beşiktaş Belediye Lideri Murat Hazinedar tutuklandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Çıkar gayeli örgüt kurma”, “Rüşvet” ve “İrtikap” kabahatlerinden iki yıldır süren soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 17 kuşkulu yakalanmıştı.

Emniyetteki süreçleri tamamlanan şüphelilerden biri özgür bırakılırken, ortalarında Murat Hazinedar’ın da bulunduğu 16 kuşkulu dün sabah saatlerinde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

8 İSİMLİ DENETİM TALEBİ

Savcılık sözlerinin akabinde eski belediye lideri Murat Hazinedar, eski lider yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, Çetin Kırışgil, Ekrem Eray Arda, Mehmet Uğur Şahin, Bediz Güvenkaya ve Mürvet Günday “İcbar suretiyle irtikap” ve “Rüşvet almak” kabahatlerinden tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildiler.

Şüphelilerden biri savcılık sorgusundan daha sonra özgür bırakıldı. Öteki 8 şüphelinin ise isimli denetim uygulanması talep edildi.

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nde sorguları yapılan şüphelilerden Murat Hazinedar, Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil’in tutuklanmasına karar verildi. Başka şüpheliler ise isimli denetim sonucuyla hür bırakıldı. (DHA)