Eski kaleci Rafal Gikiewicz yeni bir kulüp buluyor

ahmetbeyler

Active member
Rafal Gikiewicz, altı ay sonra Türkiye Süper Lig'deki serüvenini noktalıyor, memleketi Polonya'ya dönüyor ve Widzew Lodz'a katılıyor. Ankaragücü ile sözleşmesinin feshedilmesinden on gün sonra Pazartesi günü, yeni kulübü 36 yaşındaki futbolcunun sağlık kontrolünün fotoğraflarını yayınladı. 1. FC Union Berlin'in eski kalecisi, 2025 yılına kadar sözleşme imzalayacak ve artık kulübe Polonya Ekstraklasa'daki düşme mücadelesinde yardımcı olacak.

Gikiewicz, Almanya'da toplam dokuz yıl geçirdikten sonra geçen yaz Türkiye'ye taşındı. Sadece yedi rekabetçi maçın ardından oyuncu ve kulüp artık işbirliklerini sona erdirme kararı aldı.

Gikiewicz, 2020 yazında FC Augsburg'a transfer olmadan önce iki yıl boyunca Köpenick kalesini korudu ve eski teknik direktör Urs Fischer yönetimindeki iki büyük başarıyı kutladı. İlk olarak kulüp 2019'da ilk kez Bundesliga'ya yükseldi ve ertesi yıl takım, Pole ile ligde kalmayı büyük bir destek olarak kutladı. Daha sonra yolları ayrıldı.

Ekim 2018'de 1. FC Heidenheim'a karşı attığı ve Köpenick takımına 1-1'lik beraberlikte bir puan kazandıran kafa golü kesinlikle unutulmaz kalacak. “Urs Fischer bana şöyle dedi: 'Hayır, yarı yolda kalmalısın.' Daha sonra daha fazla sormadım ve sadece ileri doğru koştum” dedi. “31 yıldır bu anı bekliyordum”

Bir yıl sonra Rafal Gikiewicz, Bundesliga'da Hertha BSC'ye karşı oynanan ilk derbide odak noktası oldu ve ev sahibi takım Sebastian Polter'in golüyle 1-0 kazandı. Tribune'ün gönderdiği saha. Bunun için medyada bir kahraman olarak kutlandı.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.