Eski Union oyuncusu Max Kruse görünüşe göre SC Paderborn’dan ayrılıyor

ahmetbeyler

Active member
Temmuz 2020’den Ocak 2022’ye kadar 1. FC Union Berlin formasını giyen Max Kruse için SC Paderborn dönemi, sadece birkaç ay sonra sona erecek gibi görünüyor. Reviersport’un Salı akşamı bildirdiği gibi, 35 yaşındaki oyuncunun ikinci lig kulübündeki takım arkadaşlarına çoktan veda ettiği söyleniyor. Doğu Vestfalyalılar ile göz kamaştıran hücum oyuncusu arasındaki sözleşmenin feshi yaklaşıyor.

Yalnızca 194 dakika kullanıldı

Reviersport’a göre Kruse’nin Paderborn WhatsApp grubunda şunları yazdığı söyleniyor: “Arkadaşlar, ne yazık ki dün hepinizi göremedim: Bu yüzden dün görmediğim herkese veda ediyorum.” Benim ya da kulübün hayal ettiği gibi gitmedi ama bazen futbolda böyle oluyor!” Ve: “Siz harika bir grupsunuz, çok eğlenceliydi. Kesinlikle buna devam edin. Şu anda bir Paderborn hayranı olduğumu söyleyemem ama sizin için sabırsızlanıyorum, özellikle de Leverkusen’deki kupa maçı için. Herşey mümkün. Her birinize en iyisini diliyorum ve hepimizin bildiği gibi hayatınızda birbirinizi her zaman iki kez görüyorsunuz. O zamana kadar en iyi dileklerimle.”

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

14 kez uluslararası forma giyen ve 307 kez Bundesliga’da forma giyen Kruse, VfL Wolfsburg’la olan sözleşmesinin geçen yıl Kasım ayında feshedilmesinin ardından yaz aylarında Paderborn’da bir yıllık sözleşme imzalamıştı. Doğu Vestfalya’ya taşınmak heyecan yarattı ancak Kruse’nin SCP’ye spor açısından pek yardım etmesi mümkün değildi. Sakatlıklar nedeniyle Kruse sadece 194 dakika oynadı ve bu süre boyunca bir asist yaptı. Bild gazetesinin haberine göre kulübün Salı akşamı Kruse’nin niyetinden haberi olmadığı söylendi.