Ezgi Mola, kaygı dolu anları anlattı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Ezgi Mola, kaygı dolu anları anlattı Ünlü oyuncu Ezgi Mola’nın, tanımadığını belirttiği Kemal K. isimli şahsın kendisini senelerca takip ederek, kendisini tehdit ve tacize maruz bıraktığı teziyle açtığı davanın görülmesine devam edildi.

İstanbul 22.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Ezgi Mola, avukatı Yaman Şenoymak ve Aile Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

“Konuşmak istedi”

Duruşmada beyanda bulunan Ezgi Mola, bir tiyatro sahnesinde davetlilere açık özel bir oyuna çıktığını, oyun bitiminde sahniçin indiğini ve daha evvel tanımadığı bir kişinin kendisiyle tanışmak istediğini söyleyerek, ‘’Beni tanır üzere yaptı ve ısrarcı oldu. Ben de ayıp olmasın diye bir sanatçı olarak fazlaca kısa bir süre selam verdim ve oradan ayrıldım. bir daha birebir tiyatro oyununu öbür bir günkü gösterisi daha sonrası, tiyatro salonundan çıkışta arkadaşlarımla bir ortada otururken bir daha birebir kişi yanımıza geldi. Bana ‘sizinle konuşmak istiyorum’ dedi. Ben de arkadaşlarımla taksiye binmek için devam ederken ısrar edip özel konuşmak istediğini söylemiş oldu. Arkadaşlarım beni sakinleştirip otomobile bindirdi, bu sırada sanık bana arttan parmağını kaldırarak agresif haller gösterdi. Hatta sanık bu hareketi niçiniyle yargılandı ve ceza aldı’’

“Beni işimden ediyorsun”

“Asansörün orada gerimde bir karaltı belirdi. Tam asansörün kapısı açıldı, içeri girmeden bir baktım bir daha o. yıllar daha sonra bir daha oydu’’ Beyanına devam eden Mola, ‘’Aradan aylar geçti ve pandemi daha sonrasıydı. bir daha bir oyun bitimiydi. Asansörün orada ardımda bir karaltı belirdi. Tam asansörün kapısı açıldı, içeri girmeden bir baktım bir daha o. yıllar daha sonra bir daha oydu. O kadar korktum ve gerildim ki. Bana çabucak ‘bir dakika korkmayın’ dedi. Ona ‘ne hakla bunu yapabilirsiniz, sükunet içinde benimle asansöre binmeye çalışıyorsunuz’ dedim ve güvenlik çağırdım. Beni durdurmaya çalıştı, baş başa oturup konuşmak istediğini söylemiş oldu ve o sırada bana asıl yüzünü gösterdi ve ‘beni işimden ediyorsun, fazlaca makus olacak haberin olsun’ dedi. Oradaki herkes de buna şahit, şahsen elini göstererek’’ biçiminde konuştu.” dedi.

“Bana iletiler atmış”

Son olarak bir gün kendisini karakoldan aradıklarını ve hakkında bir şikayet olduğunu söyleyen Ezgi Mola, ‘’Şikayetin neyle ilgili olduğunu sordum. Sanık Kemal K. ile ilgili dediler. Telefonuna girdiğimi sav ettiğini söylemiş olduler. daha sonra beni şeytan dürttü, Instagram’a ismini yazayım dedim, adamın profilini buldum. Bildiri yaza girdim, bir baktım ki bana evvelce beri bildiriler yazıyormuş. Orada da inanılmaz korktum. Güya beni tanıyormuş üzere iletiler atmış. En son attığı iletilerde ise ‘artık beni rahat bırak, telefonuma girme ömrümden çık’ diye bildiriler yazmış. Bu olay da takipsizlikle neticelenmişti. Herbiçimde bir fan, beni fazlaca seven biri diye anlayışla karşıladığım şey taciz olayına döndü. Optimist tutumumun da yanlış olduğunu fark ederek hukuka başvurdum’’ tabirlerini kullandı. Duruşmada müşteki Ezgi Mola’nın avukatı Yaman Şenoymak, müvekkilinin beyanlarına katıldıklarını söyleyerek sanığın cezalandırılmasını istedi.

Alınan beyanların akabinde orta sonucunı açıklayan mahkeme, sanığın daha sonraki celse dinlenebilmesi için zorla getirilmesine ve eksik konuların giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, kuşkulu Kemal K.’nın a ‘cinsel taciz’, ‘kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘tehdit’ cürümlerinden toplam 1 yıl 2 aydan 8 yıl 3 aya kadar mahpusu talep edildi.