Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a ağır tenkit

tesbih

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a ağır tenkit Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Haber Küresel kanalına konuk oldu. Ekibin gündem unsurlarını, iç işleyişini ve transfer siyasetini pahalandıran Koç, eski lider Aziz Yıldırım’a da seslendi.

Ali Koç’un açıklamaları şu biçimde:

Kelamlarına Türkiye’nin en değerli tiyatro sanatkarlarından Ferhan Şensoy’un vefatıyla ilgili olarak başlayan Koç, ”Ferhan Şensoy şoke edici bir haber. Bugün öğrendim ben de. Ailesine sabır diliyorum. Sıkıntı bir vakit. Geride kalanlara Allah uzun ömür versin” dedi. Koç, Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı finalde kalan A Ulusal Bayan Voleybol Grubumuz hakkındaysa, ”Voleybol ekibimizi devamlı kutluyoruz. Bizim de 4 atletimiz var ekipte. Federasyon liderimizi da bilhassa tebrik etmek istiyorum. Aldığımız bu muvaffakiyetler rastlantısal değil. Uzun vadeli emek ve yatırım var. Ulusal kadro ve kulüp düzeyinde kadrolarımız epeyce iyi” biçiminde konuştu.

Toplumsal medyada trollerin var olduğunu söyleyen Koç, ”Trend topic olmak epey kolay olsa gerek. Sayın Cumhurbaşkanımız bizi ziyarete geldiğinde bir konuşma da yapmıştı. Ve bu tarihi kulübün her devrine atıfta bulunarak hakkımızı ziyadesiyle verdi. Ama onu takip eden 110 günlük süreçte ben 33 kere makus manada trend topic oldum. Burada troller artık işin bir gerçeği. Keşke olmasalardı” diye konuştu.

Eski Fenerbahçe Lideri Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamaları lisana getiren Koç, ”Pusuda yatan iki grup var. Biri, Sayın Aziz Yıldırım’ın grubu. Ne dedi? ‘Tribünlere sizi yollatacağım’ demişti. niye tribünlere yollanılır? İşler berbat giderse yollanırsınız. Fenerbahçe’nin lideri olmuş bir şahıs Fenerbahçe’nin berbat olmasını istiyor. Bir nevi darbe bu. Zira sandık orada. ‘Çıkacağım’ desin çabucak yarın genel şura yapmaya hazırız. O bir küme. Öteki taraftan da Fenerbahçe’nin 6-7 ay daha sonra fazlaca makûs gideceğini ve olağanüstü genel heyete gideceğini planlayan bir takım var. Sonuçlar istedikleri üzere gelmeyince bizi transfer üzerinden vurmaya başladılar” dedi.

LİGDE İYİYİZ!

Ali Koç, mevzu hakkındaki görüşlerini şu sözlerle sürdürdü: “Düşünebiliyor musunuz yani, 5 maç 5 galibiyet. Hazırlık maçlarında yenilgi yok. Lige gol yemeden başladık. Beni burada üzen bu olayın satır ortalarını okuyamayıp bu trene katılan, heyecanlanan, aslında nitekim Fenerbahçe’nin uygunluğunu isteyen küçük bir kesim taraftarımız.”

Toplumsal medyadaki propaganda çalışmalarının futbolcuları makus etkilediğini savunan Fenerbahçe Lideri: “Bu klasik medyada vardı. Benim bipçiler dediğim bir grup vardı. İstediğini getir, götür, parlat… Onlar daha epey federasyon ve hoca düzeyinde hareket ediyordu. Bu arkadaşlar, belirli futbolculara karşı olumsuz algı yaratma çalışmalarındalar. Ve futbolcular genç beşerler. Maçtan daha sonra toplumsal medyaya bakıyorlar. O denli bir baskı yaratıyorlar ki, futbolcuları olumsuz manada makus etkiliyorlar. Ben bunu gördüm” dedi.

Transferlerin UEFA’nın hazırladığı Finansal Fair-Play’e takıldığını belirten Koç: “Transferler kampa yetişecek lafını bu dönem demedim. Evvelki yıl demiştim. Bu dönem transferler en sona kalacak diye bilhassa belirtmiştim. Elimizi kolumuzu bağlayan bir UEFA tarafı var. Harcama limitleri daha uygun. 2 yıldır UEFA’da olmadığımız için burada bir denk hesap olayı var” biçiminde konuştu.

Lider Koç, Finansal Fair-Play’e ait şöyleki devam etti: “2015-16 döneminde -30 milyon hakkı vardı. 2017-18’de ise 10 milyon eksimiz olması gerekirken 57.5 milyon Euro eksimiz vardı. misyona geldikten daha sonra bizi UEFA’ya çağırdılar bu ne rezalet diye. Orada bize takım sınırlaması üzere durumlar getirildi. Fakat men edilmedik.

Ocak ayında biz, Trabzonspor ve TFF ile Cenevre’ye gittik. Orada sunumlar yaptık. Vaatlerimizin gerçekleştiğini gördüler. ‘La Liga’ya gidin, bakın, orayı inceleyin’ dediler. Onları yaptık. Dönem sonu bu Finansal Fair-Play muahedesi bitiyor.”