Fenerbahçe’de Dimitris Pelkas’ın niye oynatılmadığını Tümer Metin deklare etti

tesbih

New member
Fenerbahçe’de Dimitris Pelkas’ın niye oynatılmadığını Tümer Metin deklare etti Üstün Lig’in 14. haftasında Fenerbahçe, Göztepe ile 1-1 birliktee kaldı. Sarı-lacivertli grupta Vitor Pereira’nın takım tercihleri tartışılırken, Yunan futbolcu Dimitris Pelkas ile ilgili çarpıcı bir argüman ortaya atıldı.

Futbol yorumcusu Tümer Metin, Pereira’nın Pelkas’ı niye tercih etmediğini deklare etti. Metin, Portekizli teknik yöneticinin “Ben Pelkas’ı oynatırsam Mesut-İrfan-Pelkas olur, önde de santrfor var. Geride durum veririm” diye düşündüğü için Yunan futbolcuyu alana sürmediğini belirtti.

Metin’in açıklamaları şöyleki:

VITOR PEREIRA’YA: BAŞIN HİÇBİR KISMINDA KAZANMAK VAR MI?

Bu kadar muhafazakar olunmaz, muhafazakar olduğun dakika bu kadar inatçı da olunmaz. Nasıl hayal ediyorsun, neyi hayal ediyorsun, nasıl kazanırım diyorsun? Başın hiç bir kısmında kazanmak var mı? birlikteliğe fakat bu türlü kitlersin maçı. Kazanmak isteyen rastgele bir hoca, bugün Pereira’nın yaptığı hiç bir şeyi yapmazdı.

VITOR PEREIRA YANLIŞ YOLLARA SAPIYOR

Galatasaray derbisi öncesinde Pereira’ya dokundular. Artık o dokunuşun tesirleriyle, dokunulan oyuncuları oynatmak için bir daha yanlış yollara sapıyor. Oynatayım ben, dokunuldu bana onları oynatmak için yanlış işler yapıyor.

PELKAS BU YÜZDEN Mİ OYNAMIYOR?

Bugün ne başladığı 11’le ne de bitirdiği 11’le bu maçın 5 dakikası bu biçimde oynanmaz. Ben Pelkas’ı da oynatırsam, Mesut-İrfan-Pelkas olur, önde de santrfor var. Geride durum veririm diye düşünüyor fakat maç 1-1 bitti. Kazanma ismine bir şey yapmıyor Pereira, geçen hafta da yapmadı.

İRFAN CAN KAHVECİ’NİN REAKSİYONU ÜZERİNE

Oyuncular teknik yöneticiye bu biçimde davranmayacak diyorlar, ben muhakkak karşıyım. Oyuncu da senin kadar etkileniyor, oyuncunun da toplumsal ömrü, senin kadar etkileniyor, hırpalanıyor. Bugünkü manzara için söylüyorum, İrfan Can, Fenerbahçe’nin kaleye gidebilmesinin tek yolu. Galatasaray maçında bir iki kişi daha sayabilirim fakat bugün tek İrfan tek. Pereira, onu dışarı alıyor. Kaybet ya maçı, bir daha birliktee bitsin, sen çıkartma onu. Serdar Dursun’un başına bir tane attı, bir tane daha atabilir, bir şey yapabilir.”