Filiz Adalı: Sesimi duyun, öldürülmek istemiyorum

HoVaRDa

New member
Filiz Adalı: Sesimi duyun, öldürülmek istemiyorum Zonguldak’ta 1,5 yıldır farklı yaşadığı eşi S.A.’nın kendisini vefatla tehdit ettiğini belirten Filiz Adalı (36), savcılığa kabahat duyurusunda bulundu. Eşi hakkında 6 aylık uzaklaştırma sonucu verildiği belirten Adalı, “Artık sesimi duyurmak istiyorum. senelerca fizikî ve cinsel şiddet gördüm. Öldürülmek istemiyorum. İsmimin öldürülen bayanlar içinde geçmesini istemiyorum” dedi.

Kilimli ilçesinde yaşayan Filiz Adalı, Zonguldak Adliyesi’ne giderek, 19 yıldır evli olduğu S.A. hakkında şiddet gördüğü, tehdit edildiği ve hakarete uğradığı savıyla kabahat duyurusunda bulundu. 3 çocuk annesi Adalı’nın sözünün akabinde savcılık, S.A. hakkında 6 ay uzaklaştırma sonucu verdi. Evvelki gün eşi S.A.’nın çocuklarıyla yaşadığı konuta geldiğini anlatan Adalı, kendisini öldürmekle tehdit ettiğini söylemiş oldu.

Tehditlerin artması üzerine komşusuna sığındığını belirten Filiz Adalı, “‘Seni öldürürüm, kurşuna dizerim’ dedi. Dün öğle meskenden çıkarken ‘Çıktığını goreyim, kafanı ezeceğim. Seni vuracağım’ diye laflar söylemiş oldu. daha sonra bir orta gidince ben de savcılığa giderek cürüm duyurusunda bulundum. Konutta olduğunu bildiğim için yeniden konuta gidemedim. daha sonra Kilimli ilçesinde komşumun konutuna geçtim. Oğlum, ‘Gelme anne, seni vuracak. Silahı var’ dedi. Hala tıpkı tehditleri bana söylüyor. Oğlum da hala bana ‘Eve gelme, seni öldürecek’ diyor” dedi.

‘ÖLDÜRÜLEN BAYANLAR ORTASINDA OLMAK İSTEMİYORUM’

Filiz Adalı, evlendiği günden beri fizikî, kelamlı ve cinsel şiddete maruz kaldığını, boşanma davası açacağını lisana getirerek, şöyleki konuştu:

“Ben bu öldürülen bayanların içinde olmak istemiyorum. Devletin bana yardım etmesini istiyorum. Mesken bayanıyım. Benim maddi gelirim yok. Çocuklarımın yanına gidemiyorum. Öteki bayanla bağı var. 1,5 yıldır öbür bayanla yaşıyor ve hala gelip beni tehdit ediyor. Ben boşanmak ve kurtulmak istiyorum. Ben öldürülmek istemiyorum. Oğlum hala beni sorduğunu ve öldüreceğini dediğini bana anlatıyor. Ben sesimi duyurmak istiyorum. Bu öldürülen bayanların içinde olmak istemiyorum. O kadar bayan öldürüldü. Benim ismim geçmesin bu öldürülen bayanların içinde.” (DHA)