Gaggenau, ‘Tasarım ve Gastronomi Buluşmaları’

Firatim

New member
İkili Eren Erdem’in buharlı fırında ve Teppan Yaki’de hazırladığı lezzet dolu menüsü eşliğinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Başlangıçta rezene salatası ile steak tartare ve ana yemek olarak bezelye püresi ve buharda mevsim zerzevatları ile sous vide bonfile hazırlayan Fazilet, tatlı olarak Lotus crumble ve antep fıstığı sorbe ile poşe armut servis etti.

“beraber çalışabilmek lüks mü?”

Duduu Studio tasarım partnerlerinden İç Mimar Hasan Burak Akyıldız ve İç Mimar Jale Kulin, dostlukları işe dayanan iki eski arkadaş. Sınırlama olmadan bir arada çalışmak ve dizayna farklı renkler katmak değerli ve her insanın kattığı tasarım lisanı değişik, diyen Akyıldız, Duduu Studio’da kolektif şuuru, dizaynın her anında yaşayıp sevdiği dostları ile güçlerini birleştirmek istemiş. Jale Kulin ise kolektif çalışmalara duyduğu inancı şu sözlerle lisana getiriyor: “Dünya kolabrasyon dünyası. Ben bu mesleği tenis maçına benzetiyorum. hiç bir vakit âlâ top gelemez ve fakat karşındaki kadar güzel oynarsın. Farklı oyuncularla oynamadıkça da gelişmezsin. Biz dizayncılar birbirimizden öğrenerek gelişiyoruz” diyor.

Yemeğin âlâ hissettirmesi ve yerin buna katkısı üzerine gerçekleşen sohbette Jale Kulin, benim konutumun ortasında her alanın bana konfor yaratması lazım, diyor ve ekliyor: “Mekanda akustik, masanın sandalye ile bağlantısı üzere kıymetsiz gözüken ayrıntılar yemek yiyen kişiyi yormamalı. Güzel hissetmek bir sürü elemanın bir ortaya gelmesi ile oluyor” diyor.

Hibya Haber Ajansı