Galatasaray Lider adayı Işın Çelebi, Cumhuriyet’e konuştu

tesbih

New member
Galatasaray Lider adayı Işın Çelebi, Cumhuriyet’e konuştu Galatasaray lider adayı Işın Çelebi, “Biz Galatasaray için yaşıyoruz, Galatasaray’ın geleceği ve başarısı için varız. Galatasaray’dan nemalanmak üzere bir mantığımız yok! Galatasaray’ı kartvizit yapmam, yaptırmam da! G.Saray’ın satışını organize edip, oradan menfaat elde etmek isteyecek her beşere da karşıyım. Galatasaray’ı sattırmayız! Bu kanıyı, bunun söylenmesini kabul etmem. Geçmişte A tipi payların satılır hale gelmesine mani olmuştuk. Artık birebir şeyi bir öteki kılıfla bir daha getiriyorlar!” dedi. Çelebi, seçim öncesi görüşlerini Cumhuriyet’le paylaştı. Işın Çelebi, “G.Saray’ı mahkeme kapılarından kurtarmak lazım. Birinci projem G.Saray’da huzuru ve barışı sağlayacak adımlar atmak. Bir akil adamın etrafında birleşip daima birlikte G.Saray’ın bütünlük ortasında hareket eder hale gelmesini sağlamamız gerekiyor. Bu, hepimizin sorumluluğu. Birleşme olursa, her şey aydınlık, açık, şeffaf olacak” diye konuştu.

‘G.SARAY KARTVİZİTİYLE İŞLERİNİ ÇÖZMEK İSTİYORLAR’

Başka adaylar, her biri, gördüğüm kadarıyla G.Saray kartvizitine sahip olmak istiyorlar. halbuki biz G.Saray’dan almak için değil vermek için, G.Saray’ı güçlendirmek için yola çıktık. G.Saray’ın güçlenmesini istek ediyoruz. Lakin öbür arkadaşlarımız için birebir şeyi söyleyemeyeceğim. G.Saray kartvizitiyle biroldukça işlerini, sorunlarını çözmek istiyorlar gördüğüm kadarıyla.

‘BASKETBOL ŞİRKET ÜZERE YÖNETİLMELİ’

G.Saray’ı bir bütün görmek lazım. Futbol ana öge ancak amatör gruplarıyla, gençleriyle bir bütün. Basketbolun başka bütçesi olan bir şirket üzere yönetilmesinin gerçek olduğunu düşünüyorum. Voleybolda da misal niyet ortasındayız. Futbolda G.Saray’ın 3 başka profesyonelleşme usulünü buluyoruz. Kurumsal yapının yenilenmesi ofisi kuracağız. Dijital iktisadın araçlarını kullanan bir ofis kullanacağız. Dijitalleşme sürecinin getireceği gelirleri almamız gerekiyor. Bütçe, gelir sarfiyat disiplinini sağlamamız gerekiyor.

‘ÇIKIŞ ALTYAPIDA’

G.Saray’ın, Bankalar Birliği mutabakatına bakılırsa bütçesini daha dikkatli hale getirmesi gerekiyor. Bütün altyapıyı Büyükçekmece’ye taşıyıp orayı bir kâr merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Hem A kadroya futbolcu üretmeli tıpkı vakitte yurtdışına futbolcu üretir hale getirmeliyiz. Orada bir spor akademisi ve ona bağlı spor hekimliği kısmı kuracağız. Daha fazlaca eğitici hocalardan oluşan bir altyapı oluşturmayı düşünüyoruz. Şu anda da başında Ali Yavaş var. Onunla devam edilir, orası geliştirilir. G.Saray’ın çıkışı altyapı olacak.

‘6 ADAY YANLIŞ’

Seçimde 6 aday olmasını fazlaca yanlış görüyorum. Azınlık hükümeti üzere bir yapı çıkacak. Düşünün milletlerarası bir bankayla görüşüyorsunuz 600-700 oyla seçilmişsiniz, sizin gücünüz olmayacak. 6 aday bölünmeyi daha da artıran bir müddetç yaratıyor. Birlik, birliktelik koşul. Ben G.Saray’ın geleceği için kendim ve arkadaşlarım ismine her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım.

‘TEK LİSTE VE BİR AKİL ADAMLA YOLA ÇIKILMALI’

G.Saray kesinlikle tek listeyle ve her insanın birleştiği bir akil adamla yola çıkmalı. Bir tek liste olsun, biz de ona dışarıdan yardımcı olalım. Şu anda olması güç. Hepimiz G.Saray için fedakârlık yapmalıyız. Daima G.Saray’dan al, onun koltuğuna otur, onun kartvizitini kullan! İş ömründe iflas etmiş, bankalara borcunu ödeyememiş insanların bir çıkış noktası olarak G.Saray’ı görmeleri… ‘G.Saray’ı satalım, buradan para kazanalım’ mantığını terk etmeleri lazım.

‘FATİH TERİM KARARI ORTAK AKILLA VERİLİR’

Fatih Terim’le ilgili seçimden daha sonra gelecek idare karar verecek. İdarenin ortak akılla vereceği bir karar. Şu anda ön bir konuşma yapmak istemiyorum bu mevzuda. Evvelden bu biçimde ön yargılarla hareket etmemek lazım. Seçildikten daha sonra idare şurasında alınacak karar nasıl olur, ona göre karar verilir. Şu anda ön yargılarım yok, ayak üstü karar vermem ben.

‘1. SORUN HENGAME VE HUZURSUZLUK’

G.Saray’ın 1. sorunu arbede ve huzursuzluk. Bence mali sorunlar, finansal operasyonlar hepsi yapılır. Lakin huzur, barış olmadığı vakit, arbede olduğu vakit, mahkeme kapılarında dolaşan bir G.Saray olduğu vakit G.Saray yavaş yavaş erir, ıstırap çeker. halbuki G.Saray Avrupa’nın birinci 8 grubu içinde yer alacak büyük bir markaya sahip. Bunun bedelini bilmek lazım. Bizler G.Saray’a hizmet için, güç katmak için çalışmalıyız. G.Saray’ın kartvizitini kullanarak, koltuk sahibi olarak kendi borçlarımızı, banka bağlarımızı, işlerimizi düzenlememeliyiz.