Galatasaray’da bir garip istifa!

tesbih

New member
Galatasaray’da bir garip istifa! Epözdemir dün sabah düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray Sportif AŞ idaresindeki vazifesinden istifa ettiğini, Galatasaray Spor Kulübü Derneği İdare Şurası üyeliğinden ve lider yardımcılığından ayrılmadığını, bu misyona devam ettiğini deklare etti. Epözdemir, Sportif AŞ’deki istifasıyla ilgili noter kanalıyla resmi yazı gönderdiğini bildirdi. Lakin perşembe akşamı, Galatasaray Lideri Burak Elmas, kulübün resmi hesaplarından imzasıyla yayımlanan yazılı iletisinde, Epözdemir’in Sportif AŞ ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği idaresindeki misyonlarından de istifa ettiğini duyurmuştu. Epözdemir, dün sabah Elmas’la görüşerek kulüp idaresindeki bakılırsavine devam ettiğini dediğini belirtip “Aslında buradaki nazaranvlerimden de istifa etme niyetim vardı. Bunu sayın lider Burak Elmas’la da paylaştım. Son 3 gündür üç eski liderimiz aradı, hoş şeyler söylemiş oldu. Eski yöneticilerimiz aradı. Toplumsal medyada fevkalade bir dayanak açıklaması oldu. Genel konsey iradesine saygısızlık olmasın diye idare konseyi üyeliği vazifemden istifa etmiyorum” dedi.

YERİNE YENİ ATAMA

Galatasaray idaresi, dün akşam aldığı kararla istifa eden Epözdemir ile genel sekreter Köksal Ünlü’nün yerine, yedek üyeler Reha Keskin ve Ahmet Ozan Şener’i idare heyeti üyeliğine getirdi. Kulübün resmi açıklamasında, Rezan Epözdemir’in, Galatasaray Kulübü Derneği Lider Yardımcılığı ve Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekilliği nazaranvinden 15 Aralık’ta istifasını beyan ettiği ve kendilerine bildirdiği duyuruldu. bu biçimdece Epözdemir’in idarede nazaranv almayacağı belirtildi.

“HUKUKA AYKIRI”

Rezan Epözdemir ise kendisi hakkında idarenin deklare ettiğı karar daha sonrası, toplumsal medya hesabından sert tabirler kullandı. Epözdemir, “Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nin yapmış olduğu duyuru ve var ise desteği olan idare heyeti sonucu açıkça hukuka aykırıdır” dedi. Rezan Epözdemir, noter kanalıyla Galatasaray Kulübü’ne dün gönderdiği ihtarnameyi paylaştı. Epözdemir ihtarnamede, 19 Haziran’da seçildiği Galatasaray Kulübü İdare Şurası üyeliği bakılırsavine devam ettiğini, bu konuda rastgele bir istifa beyanının, iradesinin olmadığını belirtti.